Прокурорка Нідерландів: путін - підозрюваний у справі MH17

Читать на русском

путін приймав рішення щодо постачання тяжкого озброєння, але як президент він має імунітет

Читать на русском
Прокурорка Нідерландів: путін - підозрюваний у справі MH17
Цю інформацію озвучили під час конференції у Гаазі

путін приймав рішення щодо постачання тяжкого озброєння, але як президент він має імунітет

Кримінальна справа про катастрофу "Боїнга-777" "Малайзійських авіаліній" у небі над Донбасом 17 липня 2014 року отримала продовження. Представники Об'єднаної слідчої групи (JIT) на прес-конференції в Гаазі в середу, 8 лютого, заявили, що Володимир Путін причетний до краху лайнера, який мав рейс MH17, і особисто схвалив постачання ППО на територію України.

Про це повідомляє DW. 

Слідчі проінформували, що зробили все можливе для пошуку підозрюваних, проте більше не можуть нікому звинуватити. Встановити повністю всіх членів екіпажу ЗРК "Бук", з якого було збито "Боїнг", не вдалося. Суд погодився з висновками слідства, що ЗРК "Бук", який збив "Боїнг", належав 53 бригаді ППО з Курська.

“Є конкретна інформація про те, що запит сепаратистів був представлений президенту, і що цей запит було задоволено”, – сказали слідчі, додавши, що “невідомо, чи в запиті прямо згадується система “Бук”, - пише видання. 

Прокурорка від Нідерландів зазначила, що Путін є підозрюваним у цій справі, проте найближчим часом дати нового судового процесу та нових підозрюваних у справі про катастрофу MH17 названо не буде. Причиною цього є імунітет від переслідування, який поширюється, зокрема, на військовослужбовців армії РФ та президента РФ як глави суверенної держави.

“Є важливі ознаки того, що путін приймав рішення щодо постачання тяжкого озброєння, але як президент він має імунітет. Глави держав не можуть бути притягнуті до відповідальності іншими країнами, доки вони є главами держав, тому притягнути до відповідальності володимира путіна наразі немає можливості”, - сказала Дігна ван Бутцелар.

Що цьому передувало? 

За даними судового вироку, винесеного у цій справі 17 листопада 2022 року, цивільний лайнер був збитий із ЗРК "Бук", який прибув із Курська на територію самопроголошеної "ДНР" у ніч проти 17 липня 2014 року. Усі 298 людей, що знаходилися на борту літака, загинули. Суд погодився з висновками слідства про те, що ЗРК, з якого було здійснено постріл лайнером MH17, наступного ранку залишив територію України, повернувшись назад до Росії. Відповідальність за катастрофу ніхто на себе не взяв.

Слідство у справі MH17 ведеться групою експертів із Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України. Попередні результати їхньої роботи стали об'єктом безпрецедентного судового процесу в Гаазі. Суд проходив з березня 2020 року і завершився вироком щодо трьох з чотирьох обвинувачених: громадяни Росії - Ігор Гіркін (Стрілков), міністр оборони самопроголошеної "ДНР", відставний офіцер ФСБ Сергій Дубинський, а також громадянин України, підполковник запасу ВДВ армії Росії Леонід - були заочно визнані винними та засуджені судом Гааги до довічного ув'язнення. На відміну від них, з громадянина Росії Олега Пулатова звинувачення було знято, оскільки встановити його причетність до суду не вдалося. Він був єдиним, хто брав участь у судовому процесі, давши свідчення з відеозв'язку та представивши свої інтереси через адвокатів. Вирок 17 листопада не був оскаржений і набрав чинності.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.