У Зеленського пояснили, чому Ердоган погодився відпустити командирів "Азову"

Для Ердогана путін вже не суперник

Ердоган та Подоляк
Подоляк про мотив Ердогана відносно звільнення командирів "Азову"

Президент Туреччини Реджеп Ердоган насамперед керується інтересами власної країни. Звільнення Стамбулом полонених росією командирів "Азова" було приниженням "суб'єктності" Москви. Таку думку висловив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк. 

Він зазначив, що для Ердогана путін вже не суперник. За його словами, Туреччина показує, що суб'єкта "росія" не існує.

"Вони не рівня. Тому, мені здається, що Ердоган своїм рішенням щодо "азовців" продемонстрував, що він суб'єктний, на відміну від путіна. Для нього існують тільки інтереси Туреччини, а не інтереси вмираючої країни під назвою "росія". Туреччина показує, що суб'єкта "росія" не існує. Тобто, це суб'єкт, що йде, його не вигідно підтримувати", - сказав Подоляк.

У цьому контексті Подоляк згадав Китай. За його словами, країна переглянула своє ставлення до країни-агресорки. 

"Китай значно переглянув ставлення до росії. Ми бачимо зниження тональності заяв, практично байдуже ставлення до того, що робить і говорить рф", - наголосив Подоляк.

Він вважає Ердогана бездоганним у тому, щоб підкреслити нікчемність путіна. Росія з військової точки зору сьогодні не представляє ніякої загрози для будь-якої країни НАТО. Президент Туреччини це усвідомив одним з перших.

"Але це йому було потрібно не для того, щоб принизити путіна (він його не розглядає як політичний суб'єкт), це було потрібно, щоб підкреслити суб'єктність самого Ердогана. Він показав, що є Туреччина, яка сьогодні виглядає інакше, що є Туреччина, яка претендує на конкретні ролі (вона ці ролі вже забрала), є Туреччина, у якої є свій інтерес в Чорноморському регіоні. Ердоган хоче показати, що в акваторії Чорного моря росія не буде домінувати - ні зараз, ні в майбутньому", - зазначив Подоляк.

 

Повернення командирів "Азову" на рідну землю 

8 липня в Україну повернулися легендарні командири, які обороняли завод "Азовсталь" у Маріуполі. Йдеться про Дениса Прокопенка, Святослава Паламара, Сергія Волинського, Олега Хоменка, Дениса Шлегу. Після обміну з рф у вересні 2022 року вони перебували у Туреччині. Але Ердоган дав "зелене світло" на їхнє повернення, не повідомивши про своє рішення Кремль.

Раніше ми писали, що США можуть розблокувати продаж винищувачів F-16 для Туреччини. Крім того, Туреччина погодилася розблокувати вступ Швеції до НАТО. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube