Скандал з мобілізацією: у Запоріжжі реорганізовують протипухлинний центр, а його працівникам роздали повістки

Запорізька громада веде активну боротьбу за збереження протипухлинного центру, намагаючись запобігти реорганізації закладу та забезпечити доступ до лікування онкохворих

Онкоцентр у Запоріжжі
Багатьох співробітників онкоцентру оголосили у розшук, а пацієнтів залишили напризволяще

Запорізька область опинилася у вирі гучного конфлікту через заплановану реорганізацію регіонального протипухлинного центру, де кожного року отримують медичну допомогу тисячі хворих на онкологічні захворювання. Як розповів директор установи, Михайло Єсаянц, керівництво області фактично прагне припинити роботу цього медичного закладу, що змусить багатьох пацієнтів звертатися до інших лікарень за платним лікуванням. Єсаянц також вказав на тиск, який відчуває він та його колектив через роздачу повісток тим медикам, які підписали позов до суду.

Про це повідомяє ТСН.ua. За словами директора протипухлинного центру, ситуація вкрай напружена. Він запевняє, що є зацікавлені в тому, щоб розпилити гроші, а онкохворих пацієнтів направити до іншого закладу.

"Хочуть "кончіть" нашу лікарню, тому що я незручний. Нашому колективу обіцяють, що нікого звільняти не будуть. Люди цьому не вірять, тому ще немає ніякого документального підтвердження цьому. Документа, який би гарантував це немає. Реорганізацію пояснили тим, що треба об’єднати дві установи, щоб була одна сильна. На емоціях нам було сказано, що "багатий повинен годувати бідного, а ви тут розіжралися", - каже Єсаянц.

Директор також зазначає, що колектив подав позов до суду, намагаючись запобігти реорганізації центру. Після цього і відбулися деякі, на його думку, непередбачувані наслідки. Наприклад, як він зазначає, видача повістки заступнику, а потім оголошення його в розшук.

"Позов підписали 10 людей. 15 травня мого заступника Юрія Баршака біля його будинку спіймали представники ТЦК та виписали йому повістку", - каже Михайло Єсаянц.

Михайло Єсаянц, директор Запорізького регіонального протипухлинного центру. Суспільне Запоріжжя
Михайло Єсаянц, директор Запорізького регіонального протипухлинного центру. Суспільне Запоріжжя

Самого Єсаянца також, як з'ясувалось, записали у розшук 11 травня, хоча він твердить, що ні від кого не приховується. Він розцінює це як адміністративний тиск за допомогою ТЦК, тому що 21 травня прийшло розпорядження, щоб співробітники онкоцентру з’явились до ТЦК. Список прізвищ – це перелік людей, які підписали заяву до суду. 23 травня принесли повістку і Єсаянцу. 

Тим часом на сайті президента України з'явилася петиція, в якій лікарі закликають Володимира Зеленського скасувати розпорядження обласного керівництва про реорганізацію центру протипухлинної терапії. Їхня мотивація полягає в тому, що лікування онкологічних захворювань можливе лише у спеціалізованому закладі. Петицію підтримали вже 11 547 людей.

 Хто має право виписувати повістки і доставляти людей у ТЦК

Голова Національної поліції України Іван Вигівський заявив, що поліцейські не будуть вручати повістки до ТЦК та СП. Це не передбачено законом. Статтю 32 (Перевірка документів особи) Закону України "Про Національну поліцію" доповнили частиною другою. Згідно з нею, поліцейський має право у період дії воєнного стану та/або під час мобілізації (крім цільової) вимагати в чоловіків віком від 18 до 60 років пред’явлення військово-облікового документа разом з документом, що посвідчує особу.

При цьому у кожній повістці від ТЦК зазначений строк, протягом якого військовозобовʼязаний має відвідати центр комплектації. Однак законом визначений перелік поважних причин, за яких можна туди не приходити. Однак ці причини мають бути підтверджені документами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube