“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Ворог поцілив в об'єкт інфраструктури
Вранці 31 жовтня росіяни знову здійснили атаку на українську енергосистему. Під ударом опинились об'єкти інфраструктури декількох міст, у тому числі Запоріжжя. Жителів попереджають про можливі перебої з електропостачанням.
"Сьогодні приблизно о 8:00 ранку ворог завдав ракетних ударів по Запоріжжю. Попередньо, ракетами, які запустили з літаків. Пошкоджено об'єкти критичної інфраструктури. Тому можливі перебої зі світлом. Постраждалих на цю хвилину не виявлено, всі служби працюють на місцях влучань. Інформація уточнюється. Будьте обережні, не виключені повторні удари", — пишуть в Запорізькій обласній військовій адміністрації.
Росія в жовтні 2022 року завдала ряду масованих ракетних ударів України сталася вранці 10 жовтня 2022 року. Потужні вибухи пролунали у Львові, Дніпрі, Тернополі, Івано-Франківську, Житомирі, Харкові, Хмельницькому, Кременчуці та інших містах.
Військові експерти зазначали, що за своїми масштабами атака поступилася лише ударам, завданим 24 лютого 2022 року, першого дня російського вторгнення.
Головними цілями атаки було знищення об'єктів електроенергетичної інфраструктури, у тому числі теплових електростанцій, а також створення паніки серед населення України та залякування європейської громадськості. Згідно із заявами у західних ЗМІ, удари могли носити невиборчий характер, цілями були об'єкти цивільної інфраструктури, парки та житлові будинки.
Відомо про 23 загиблі, ще 100 людей постраждали. Пошкоджено близько 70 об'єктів, з яких 29 — об'єкти критичної інфраструктури, чотири багатоповерхові та 35 приватних житлових будинків, а також школа в Києві. Внаслідок атаки відбулися масштабні відключення електроенергії, що торкнулися понад 1300 населених пунктів України.
Потім атаки з енергооб'єктів неодноразово повторювалися. Зокрема масована атака повторилася 17 жовтня.
З 20 жовтня в українських містах було обмежено використання вуличного освітлення, світлофорів та електротранспорту, а влада України попросила своїх громадян терміново обмежити електроспоживання. Компанія «Укренерго» та представники влади повідомили про початок віялових відключень електроенергії по всій країні для ремонту енергомереж.