Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Україна не втрачає надію розслідувати смерть журналіста
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповів, що в січні українське слідство буде домовлятися про початок пошуку сліду вбивці журналіста Павла Шеремета на території Європи. У цьому повинні допомогти матеріали, де білоруські спецслужби обговорюють вбивство Шеремета.
Про це Аваков повідомив під час свого візиту до Харкова, - передає Інформатор .
Міністр зазначив, що на сьогоднішній день правоохоронні органи мають у своєму розпорядженні більший об'єм матеріалів про роботу білоруських спецслужб, ніж той, який оприлюднили в ЗМІ. Він також заявив, що слідство буде інформувати громадськість про результати вивчення файлів.
«У грудні ми отримали більше матеріалів, ніж ті, які були опубліковані 4 січня в пресі, - сказав Аваков. - Вони показують нам, що в колах білоруських спецслужб до квітня 2012 року обговорювалися питання, пов'язані з вбивством Павла Шеремета. З тих пір ми здійснили цілий ряд міжнародно-правових доручень».
Однак де саме в Європі українська сторона планує проводити слідство, чиновник не сказав.
Нагадаємо, раніше Комітет державної безпеки (КДБ) Білорусі обговорював можливість вбивства Шеремета. На записі, який оприлюднило європейське видання EUobserver,чутно, як можливо екс-глава КДБ Білорусі Юрій Зайцев обговорює з двома співробітниками спецзагону «Алмаз» варіанти усунення колишніх співробітників спецслужб Білорусі, які стали опонентами режиму Лукашенка і тих, хто виїхав до Німеччини.
На записі співробітники КДБ і «Алмаза» розмовляли про те, що «президент чекає цих чітких заходів» і стоїть завдання «спровокувати природний підрив, пожежу, вбивство і всі інші речі». Йшлося про вбивство Олега Алкаєва, Володимира Бороданя і В'ячеслава Дудкіна. У бесіді також є ім'я журналіста Шеремета.
«Зробимо закладання якесь і так далі, щоб цьго щура ... ні рук, ні ніг не зберуть. Все щоб було як натуральним чином, це не так впливає на свідомість людей», - говорив на записі чоловік з голосом, схожим на голос Зайцева.
Для замітки.Павло Шеремет (1971-2016) - білоруський і український тележурналіст. З 2012 року працював в Україні в виданні «Українська правда», на телеканалі «ТВі» і на «Радіо Вести». Був противником політики білоруського президента Олександра Лукашенка. Загинув 20 липня 2016 року внаслідок замаху.
До цього Нацполіція запланувала проведення слідчих дій у справі Шеремета .
Крім того, в Україні випустили документальний фільм про вбивство журналіста Павла Шеремета .