«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Ситуація в енергосистемі та сприйняттям змін киянами залишається складною
У зв'язку з плановими ремонтами деяких генераційних об'єктів нестачу електроенергію намагаються балансувати за допомогою ГЕС. А вони, у свою чергу, не можуть працювати цілодобово.
Про це повідомив гендиректор Yasno Сергій Коваленко у Facebook. За його словами, ситуація в енергосистемі та сприйняттям змін киянами залишається складною.
Так, він пояснив, що генерація уже давно не дорівнює потребам електроенергії. За його словами, погода робить так, що жителі столиці більше користуються електроприладами та дістають обігрівачі. Це надто навантажує систему та збільшує дефіцит. До того ж, деякі генераційні об'єкти пішли на планові ремонти.
"Я знаю, ви зараз вголос питаєте, чому в такий складний час генерацію відправляють на капремонти. Відповідь у тому, що без ремонтів вони просто вийдуть із ладу, і приведення їх до тями буде складним і дуже довгим. Такі ж капремонти відбувалися і до війни, тільки система мала більші можливості, щоб відключення відбувалися непомітно", - зазначив Коваленко.
Так, нестачу генерації намагаються балансувати за допомогою ГЕС. Саме за цим і криється відповідь на запитання, чому почали відключати електроенергію вночі.
"Тому що ресурс гідроелектростанцій є вичерпним, вони не можуть працювати 24/7. Саме в нічні години ГЕС набираються", - написав він.
Окрім того, гендиректор Yasno зазначив, що через стан мереж і генерації зараз на Києв дають приблизно 60% необхідних об’ємів. З цього доступного об’єму близько 40% іде на об’єкти критичної інфраструктури. Залишок розподілять серед жителів.
"Складається так, що споживання зараз є дуже нерівномірним протягом доби, обсяги дефіциту коливаються. Якщо в обідній час електроенергії вистачає у межах сірих зон графіків, то ввечері, коли всі приходять додому, споживання виходить за обмеження і сірі зони відключаються повністю", - написав Коваленко.
Станом на 11 січня споживання електроенергії в Україні підвищилось через суттєве зниження температури на сході і в центрі країни. Внаслідок цього зріс дефіцит потужності. Для забезпечення балансу в енергосистемі до всіх областей доведені ліміти споживання, які діють упродовж всієї доби – з 00:00 до 24:00. У Дніпропетровській та Харківській областях ліміти критично перевищені, внаслідок чого були застосовані аварійні відключення.
В окремих областях внаслідок поривчастого вітру є пошкодження у мережах операторів системи розподілу, ведуться ремонтні роботи. У прифронтових регіонах на сході та півдні ситуація з електропостачанням залишається складною через значні пошкодження електромереж внаслідок бойових дій. Наразі енергосистема не в змозі покрити споживання у повному обсязі через пошкодження та тимчасову окупацію ворогом низки електростанцій, які виробляють електроенергію, серед яких і Запорізька АЕС, потужності якої дозволили б повною мірою покрити потребу в електроенергії. "Укренерго", виробники електроенергії та оператори систем розподілу постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, уражених ракетними та безпілотними атаками ворога.
Нагадаємо, окупанти бояться звільнення Кремінної. Крім того, українців зобов’язали регулярно особисто приходити в ТЦК для оновлення даних.
Також Інформатор писав, що дасть Україні постачання західної зброї.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.