"Враховуючи, скільки США вже вклали в допомогу Україні, які гігантські кошти передано захисникам України у вигляді різної бойової техніки, фінансової допомоги, щоб Україна могла вижити та захищати себе, я не можу уявити, що президент Дональд Трамп дозволить Росії знищити Україну"
"Якщо я стану канцлером Німеччини, то висуну Путіну ультиматум щодо України: або завершення війни за 24 години, або я поставлю Україні далекобійні ракети Taurus і дам дозвіл бити ними по території Росії"
Венера пробуде в Козерогу до 7 грудня, тому варто використовувати цей період для просування в кар'єрі, різних справ матеріального характеру
– Одна з улюблених пісень альбому. Трек, який був написаний на одному диханні. Почуття, які проживав у моменті. Відчуваю, як відгукується і дуже вам всім вдячний. Ваша підтримка зараз надважлива для мене, – поділився артист.
Російська мова втратила домінантне становище в українському сегменті соціальних мереж
Понад 60% постів у соціальних мережах Facebook, Instagram і Twitter є україномовними. При цьому лідером є Instagram, у якого українською мовою публікують свої пости 71,5% користувачів.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на мовне дослідження соцмереж.
Для аналізу були зібрані дописи з поширених в Україні соціальних мереж Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, TikTok, в тому числі й із заборонених, але дотепер використовуваних російських платформ – VK та OK. Дослідження свідчить, що Facebook, Twitter та Instagram відчутно українізувалися, натомість Youtube і TikTok і надалі русифіковані.
Російські платформи "ВКонтакте" та "Одноклассники", що з 2017 року заборонені в Україні, перестали бути майданчиком для спілкування, а після повномасштабного вторгнення рф, вочевидь, втратили й ту частину користувачів, які прагнули відмежуватися від зв’язків із росією. Це перетворило соціальні мережі країни-агресора на середовище спілкування людей, здебільшого індиферентних до суспільно-політичних питань або відверто прихильних до "русского мира".
Частка контенту українською мовою у соцмережі Youtube лишається малою (5%), що пов’язано, найімовірніше, з алгоритмами монетизації, що вони спонукають користувачів працювати на ширшу російськомовну аудиторію. В підсумку кількість матеріалів державною мовою у Youtube за два роки зросла лише в межах похибки – на 2%. Що стосується регіонального виміру спостерігається помітна українізація користувачів західних областей України.
Таким чином, російська агресія спричинила помітні зміни в порядку вживання української та російської мов в українському сегменті соціальних мереж. Facebook, Twitter та Instagram зазнали відчутної українізації. Разом з тим, війна (принаймні в короткостроковій перспективі) практично не вплинула на мовний режим Youtube і TikTok. Для українізації першого з них потрібні додаткові соціальні або законодавчі умови. Натомість другий виглядає найменш піддатливим на впливи ззовні й пов’язаний з комунікативною ситуацією серед молоді, змінювати яку можливо лише комплексно.
Нагадаємо, в Україні запрацювали нові норми мовного закону. Крім того, в Україні хочуть перейменувати населені пункти, назви яких мають російськомовний характер.
Також Інформатор писав, хто з представників влади порушує мовний закон в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Заголовне фото: з відкритих джерел