У відповідь на критику діячів культури Мінкульт видав базу про іноагентів: це в Україні, не в РФ

Громадська організація "Коаліція дієвців культури" оприлюднила відкритий лист з вимогою відставки Миколи Точицького. У відповідь Мінкульт заявив, що це "інформаційна атака" й звинуватив ГО в отриманні фінансування з-за кордону, що по-суті нагадало російський закон про "іноагентів". Українців цей момент обурив, прозвучали заяви, що Міністерство культури не може так розмовляти з культурною спільнотою

скандал мінкульт
Мінкуль знову в центрі скандалу. Цьог разу - через погану комунікацію

Неочікувано навколо Міністерства культури вибухнув скандал. Після оприлюднення відкритого листа діячів культури на адресу міністра Миколи Точицького, установа надала відповідь зі звинуваченнями щодо їхнього фінансування міжнародними донорами. Це була жахлива комунікація установи, повна назва якої - Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

"ГО "Коаліція дієвців культури" здійснює свою діяльність не на волонтерських засадах, а має надзвичайно щедру фінансову підтримку міжнародних донорів, обсяги якої можуть бути неоднозначно сприйняті серед музейної спільноти, особливо регіонів", - так відреагував Мінкульт на відкритий лист ГО "Коаліція дієвців культури" із закликом відставки міністра Миколи Точицького.

Там також додали:

"Міністерство культури та стратегічних комунікацій вбачає у інформаційній кампанії, що триває вже декілька місяців, замовлення з боку кіл, невдоволених забороною на забудову історичних місць Києва та України. Лист громадської організації "Коаліція дієвців культури", який був розповсюджений у соцмережах і ЗМІ, є частиною цієї кампанії."

Це викликало обурення громадськості через низку причин, лише одна з яких - згадка про фінансування з-за кордону. Парадокс в тому, що Міністерство культури відповідає також за стратегічні комунікації держави, це випливає з назви установи. Але замість обговорення претензій, викладених у відкритому листі, воно почало навішувати ярлики та зводити наклеп на опонентів. Це така ось стратегічна комунікація?

"Ми всі розуміємо, що Микола Точицький був на своєму місці там, звідки йому довелося піти, щоб очолити МКСК. Я чула про нього  дуже схвальні відгуки як про заступника Міністра закордонних справ України від наших зарубіжних партнерів. Ми розуміємо, натомість, що посада керівника МКСК - це не його місце. Та водночас в нього ж є радники. В тому числі й з комунікацій. Ну навряд же відповідями на листи від громадськості займаються "куратори" міністерства від ОП (принаймні,  я сподіваюсь, що це все ж таки не їхній рівень). І оце те, що вони народили у відповідь на цілком аргументовану критику останніх рішень міністерства? Оце діалог з культурними діячами?", - заявила шефредакторка "Детектора медіа" Наталія Лигачова.

Про що йшлося в листі

27 травня громадська організація "Коаліція дієвців культури" звернулася з відкритим листом до премʼєр-міністра Дениса Шмигаля із закликом звільнити міністра культури Миколу Точицького. Його звинуватили "в управлінській безпорадності і неефективності щодо збереження культурної спадщини України".

У листі згадується конфлікт міністра із директором заповідника Києво-Печерська Лавра Максимом Остапенком, що завершився звільненням останнього. Також вказана причина конфлікту: небажання міністра втручатися у забудову Києво-Печерської Лаври, що є памʼятником ЮНЕСКО, новими спорудами, що здійснюється з 2013 року зі згоди Мінкульту.

Також у листі згадали маніпуляції фактами, що були помічені за Мінкультом, введення суспільства в оману, некомпетентність команди та неетичне поводження. Лист підписали більш ніж 200 діячів культури, серед них:

  • директор книгарні "СЕНС" Олексій Ерінчак,
  • філософ Олександр Філоненко,
  • голова ГО "Детектор медіа" Наталія Лигачова,
  • кінорежисер Ярослав Лодигін,
  • історик мистецтва Ілля Левченко,
  • редакторка Медіа LB.ua Катерина Гладка,
  • культуролог Олексій Панич,
  • режисер театру "На Чайній" Шевчук Олег,
  • та інші.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube