У Верховній Раді хочуть легалізувати приватні військові компанії

Проєкт закону передбачає, що діяльність таких компаній буде обмежена виключно за межами країни, але вони зобов'язані будуть зареєструватися та сплачувати податки в Україні

Рада і ПВК
Такі компанії будуть сплачувати податки на загальних умовах

В парламент подали законопроєкт про легалізацію приватних військових компаній. Документ передбачає діяльність таких компаній виключно за кордоном, але із реєстрацією та сплатою податків в нашій країні. Текст документа з'явився на сайті Верховної Ради України 29 квітня.

Ініціатор законопроєкту - нардеп "Слуги народу" Сергій Гривко. Метою цього документу він називає посилення захисту територіальної цілісності та державного суверенітету України, а також забезпечення зовнішньої та внутрішньої безпеки країни.

Крім того, цілями законопроєкту визначені: 

  • Визначення правового статусу міжнародних оборонних компаній і правове регулювання їх діяльності у наданні оборонних послуг та участі в оборонних заходах.
  • Забезпечення державного контролю за виконанням міжнародними оборонними компаніями їх діяльності.

У законопроєкті говориться про те, які умови потрібно виконати, щоб створити міжнародну компанію, яка буде займатися обороною. Зокрема, компанія має бути створена відповідно до законів України та мати всі необхідні ресурси й дозволи для своєї роботи. Така компанія має набути статусу міжнародної оборонної компанії й буде сплачувати податки на загальних умовах.

Автори законопроєкту вказують на кілька причин для легалізації військових компаній:

  • Збільшення кількості колишніх військових в Україні: За документом, це може стати важливим фактором, оскільки багато військових після звільнення залишаються без роботи.
  • Потреба у групах швидкого реагування з-поміж досвідчених учасників бойових дій: Військові компанії можуть стати цінним ресурсом для оперативного реагування на загрози зовнішньої та внутрішньої безпеки.
  • Потреба у додаткових надходженнях у бюджет: Очікується, що діяльність цих компаній принесе додаткові кошти до державного бюджету через сплату податків.
  • Збільшення кількості робочих місць в Україні: Утворення військових компаній може призвести до створення нових робочих місць, зокрема, через розміщення їх баз та пунктів дислокації на території країни.
  • Соціальний фактор: Легалізація таких компаній може вплинути на зменшення безробіття серед колишніх військових та забезпечити їм можливість працевлаштування.

На думку народних депутатів, військові компанії можуть надавати різноманітні оборонні послуги як приватним особам, так і міжнародним інвесторам, що може підвищити рівень безпеки та сприяти ефективному функціонуванню іноземних підприємств.

Приватні військові компанії

ПВК, або приватна військова компанія, це комерційне підприємство, яке надає послуги з охорони та захисту, часто включаючи участь у військових конфліктах, збір розвідувальної інформації, стратегічне планування і консультування.

Перша в сучасному розумінні приватна військова компанія WatchGuard International була заснована в 1967 році у Великій Британії полковником Девідом Стерлінгом, який раніше заснував SAS – спеціальну повітряну службу.

Потім в 1974 році з'явилася американська ПВК Vinnell Corp, яка отримала великий контракт на підготовку Національної гвардії Саудівської Аравії та захист нафтових родовищ. Найвідоміша і найбільша у світі ПВК – Academi, раніше відома як Black Water, що часто згадується в голлівудських фільмах.

Розмови про легалізацію ПВК в Україні

Розмови про створення законодавчої основи для ПВК в Україні вже велися, але наразі жодного рішення щодо цього не прийнято. Легалізація приватних військових компаній в нашій країні може бути корисною, вважає військовий експерт Олексій Гетьман.

Перш за все, говорить він, такі ПВК можуть долучатися до бойових дій, якщо це буде потрібно ЗСУ. Вони також можуть брати участь у миротворчих операціях. Головна перевага полягає в тому, що їм не потрібно отримувати фінансування з державного бюджету, оскільки вони працюють на комерційній основі.

Раніше Рада підтримала ліквідацію КРАІЛ. Також ми повідомляли, що Верховна Рада у другому читанні проголосувала за закон про пільги військовим та поліціянтам.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube