Голову Святого престолу вперше за століття поховають за межами Ватикану
На площі Святого Петра у Ватикані завершилася похоронна меса за Папою Римським Франциском. Труну понтифіка везуть вулицями Ватикану і Рима до базиліки Санта Марія Маджоре, де його поховають
Завершення церемонії ознаменував 10-тонний похоронний дзвін, що пролунав через “Двері смерті” базиліки Святого Петра. Віряни співали Псалом 117: "Відчиніть мені браму справедливості", прощаючись із Папою.
Перевозять понтифіка не на катафалку, а на "Папамобілі" - на тому авто, на якому Папа їздив за життя. Таким було його бажання.
Вшанувати пам’ять Франциска прийшли 250 тисяч людей тільки у самому Ватикані та Римі. Мільйони людей по всьому світу дивилися трансляцію меси онлайн.
За заповітом Франциска, його поховають у скромній мармуровій гробниці з написом "Franciscus" біля статуї Марії, Королеви Миру, до якої він мав особливу набожність. Це перший за понад століття випадок, коли Папу ховають поза Ватиканом.
Вибори нового глави католицької церкви на початку, конклав, розпочнуться на початку травня. Визначатимуть наступника Франциска кардинали. Вони зберуться в Сикстинській капелі на закрите голосування на 15-20 день після смерті Папи Римського.
У таємному голосуванні можуть брати участь кардинали віком до 80 років, зараз їх 138 людей. Ім'я кандидата пишуть на бюлетені та кладуть його у чашу.
Для обрання Папи потрібно дві третини голосів. Після кожного раунду голосування бюлетені спалюються. Якщо над капелою здіймається чорний дим, це свідчить, що більшості немає, якщо білий - ім'я понтифіка визначено. За одну добу може пройти до 4 раундів голосування.