"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Апеляційна палата суду також скасувала арешт майна обвинувачуваних
У Вищому антикорупційному суді (ВАКС) скасували рішення першої інстанції, згідно з яким скандальну справу "Роттердам+" закрили. Таку ухвалу прийняла Апеляційна палата ВАКС. Наразі справу повернули назад в першу інстанцію.
Рішення було прийнято в четвер, 14 грудня. Тепер суд має заново розглянути дане питання.
Зазначається, що рішення про закриття справи "Роттердам+" віднині недійсне. Ухвала першої інстанції ВАКС скасована. Також недійсне рішення про скасування арешту майна для обвинувачуваних.
Рішення ухвалили судді Апеляційної палати антикорупційного суду Дмитро Михайленко, Микола Глотов та Олександр Семенников. Вони повернули справу під номером 991/2364/23 (кодифікація "Роттердам+" від ВАКС) у першу інстанцію.
Нагадаємо, що справу "Роттердам+" закрили 9 жовтня поточного року. За це рішення проголосували двоє з трьох суддів. В якості підстави використали шпаринку в законодавстві: нібито строк досудового розслідування по даному правопорушенню вже сплив. Однак прокурор САП не погодився з даним рішенням та оскаржив його, подавши апеляцію.
Як відомо, "Роттердам+" - це формула, згідно з якою держава закупала вугілля для ТЕС. Працювати ця схема почала з травня 2016-го.
Формула виглядає наступним чином: у тариф закладається вартість вугілля на міжнародній біржі в порту Роттердама (Нідерланди), куди паливо постачається з інших країн. До неї плюсується доставка вугілля в Україну. Власне, від цього й походить назва схеми. До речі, як наслідок через її роботу тарифи на електроенергію для населення зросли в декілька разів, що спричиняло значну суспільну напругу, провокувало "тарифні майдани" та негативно впливало на рейтинги тодішньої влади.
Необхідність впровадження формули "Роттердам+" пояснювали потребою забезпечення стабільності енергосистеми держави. Адже через війну в Донбасі виникли проблеми з постачанням необхідного для роботи ТЕС антрацитового вугілля.
Однак у схемі побачили ознаки корупції. Зокрема, цю схему пов'язували з експрезидентом Петром Порошенком.
У чому ж корупційність даної схеми? За словами багатьох експертів, політологів та представників силових структур, насправді нібито "голландське" вугілля за величезну ціну везли з того ж Донбасу та навіть росії, що коштувало, звичайно ж, набагато дешевше. Населенню ж казали, що то європейське пальне, тому за нього слід сплачувати великі тарифи. Сума збитків від дії формули "Роттердам+" оцінюється в понад 20 мільярдів гривень.
Після приходу до влади президента Володимира Зеленського почалося розслідування даної схеми. Втім, головні підозрювані - Порошенко, керівництво НКРЕКП (Дмитро Вовк) та компаній-операторів - або не отримали жодного покарання, або отримали надм'які вироки. Врешті в жовтні 2023 справу взагалі закрили.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.