Якщо військовозобов'язаний не уточнив адресу проживання, персональні дані, не прибув до ТЦК для виконання військового обов'язку, - військкоми можуть звернутися до поліції для примусового доставлення ухилянта
Працівники ТЦК та СП роз'яснили, у яких випадках вони можуть звертатися по допомогу до Національної поліції для примусового затримання ухилянтів від мобілізації. Найчастішими причинами звернення до правоохоронців є відсутність даних про адресу проживання, реєстрацію, їх зміну, або ж відсутність персональних чи контактних даних військовозобов'язаного. Також до поліції звернуться і тоді, якщо громадянин не з'явився до ТЦК на пряму вимогу.
Про те, у яких випадках працівники ТЦК та СП можуть залучити Нацполіцію для затримання ухилянтів від мобілізації, йдеться у матеріалі "РБК Україна". Журналісти пишуть, що випадків, коли військкоми можуть залучати правоохоронців, небагато. Так, ТЦК та СП звернеться до поліції для примусового затримання ухилянта, якщо:
У ТЦК та СП також є й інші способи примусового залучення військовозобов'язаних. Мова йде про випадки, коли поліція не змогла затримати ухилянта та доставити його до ТЦК та СП. У такому разі військкоми після отримання від поліції даних про те, що здійснити затримання й доставлення неможливо, мають 5 діб на те, щоб підготувати й відправити поштою лист-повідомлення з вимогою виконати військовий обов'язок.
Якщо військовозобов'язаний після отримання листа-вимоги протягом 10 днів не прибув до ТЦК та СП - військкоми мають право звернутися до суду, який може у законному порядку обмежити право військовозобов'язаного на водіння транспортним засобом аж до повного виконання військового обов'язку.
В Україні офіційно зупинили мобілізацію обмежено придатних осіб, віком від 18 до 25 років. Відтепер ці громадяни можуть служити у війську лише за добровільною згодою, примусово мобілізувати їх до лав ЗСУ заборонено. Також залучити до війська чоловіків, віком від 50 до 60 років можливо лише за окремим мобілізаційним розпорядженням у кожному окремому випадку.
Також працівники ТЦК та СП не можуть штрафувати військовозобов'язаного, який не оновив своїх даних, але інформація про нього є у реєстрах. У такому разі представники ТЦК та СП мають самостійно розшукати необхідну для них інформацію. Якщо ж військкоми цього не зробили, а одразу виписали штраф - то у судах такі рішення скасують.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.