У ТЦК пояснили, чому повістки надходять померлим українцям

Читать на русском

Такі випадки не є одиничними у роботі військкоматів

Читать на русском
Повістки померлим
Чому повістки приходять померлим. Колаж: Інформатор

Такі випадки не є одиничними у роботі військкоматів

У Київському міському територіальному центрі комплектації прокоментували випадок надсилання повістки спортивному журналісту Артему Франкову, яким помер ще у 2023 році. Там зазначили, що військкомати не володіють всією інформацією про військовозобов’язаних українців.

Про це пресслужба ТЦК написала у Facebook. Там наголосили, що такі ситуацї не є поодинокими.

“Подібні випадки не є одиничними і трапляються через те, що громадяни не оновлюють свої персональні дані вчасно безпосередньо в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки”, – йдеться у повідомленні.

Водночас зазначається, що невірні дані про українців можуть подавати й інші державні реєстри. Через це у ТЦК закликали українців вчасно оновлювати свої облікові дані. За порушення відповідних правил та ухилення від призову передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Повістка померлому

Напередодні у суботу, 20 квітня, стало відомо, що ТЦК та СП Оболонського району міста Кієва надіслав повістку нині померлому головному редактору журналу Футбол Артему Франкову. Його ж документом викликали для оновлення даних та проходження ВЛК.

Відомо, що журналіст помер у лікарні о 22:40 31 жовтня 2023 року. Організм 53-річного чоловіка не витримав наслідків другого інсульту. Перший інсульт Франков переніс у 48 років. Його наслідки дивом не вплинули на мову та руховий апарат. Через місяць Франкова виписали з лікарні і журналіст повернувся до активної роботи.

Нагадаємо, що за новим законом про мобілізацію в Україні, який почне діяти у травні, працівники територіальних центрів комплектації мають право виписувати не лише повістки. У переліку зʼявиться ще й документ під назвою "вимога". Він є своєрідним попередженням для власників автомобілів, після чого військком може звернутися до суду й вимагати обмежити права.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.