Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Незважаючи на поставки з України та США, які сприяли зниженню цін, уникнути подорожчання не вдалося
Світові ціни на пшеницю й пальмову олію рекордно зросли за останні десять років у вересні цього року. Про це повідомила Продовольча й сільськогосподарська організація Об'єднаних Націй (ФАО).
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Fao.org.
Причиною зростання цін експерти називають жорсткість умов пропозиції і стійкий попит на основні продукти харчування на світовому ринку продовольства. До того ж, рекордне виробництво зернових у 2021 році як і раніше нижче потреб споживання.
Світові ціни на пшеницю зросли майже на 4% - і на 41% вище, ніж роком раніше. Ще одна причина - скорочення обсягів експорту на тлі високого попиту.
"Серед основних зернових культур найближчими тижнями в центрі уваги буде пшениця, оскільки необхідно перевірити попит на тлі швидко зростаючих цін", — говорить старший економіст ФАО Абдолреза Аббассіан.
Зазначається, що поліпшення глобальних перспектив врожаю й початок його збору в США й Україні значною мірою протидіяли зростанню цін.
Світові ціни на рис також зросли у вересні, тоді як ціни на кукурудзу зросли на помірні 0,3% - у середньому на 38% вище в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Індекс цін на зернові ФАО у вересні виріс на 2,0% в порівнянні з попереднім місяцем.
Індекс цін на олію ФАО виріс на 1,7% за місяць - і приблизно на 60% в порівнянні з вереснем 2020 року. Причина криється в тому, що світові ціни на пальмову олію досягли 10-річного максимуму через стійкий глобальний попит на імпорт і побоювань із приводу нестачі робочої сили мігрантів, що впливає на виробництво в Малайзії.
Світові ціни на ріпакову олію також помітно зросли, у той час як котирування сої та соняшникової олії знизилися.
Індекс цін на молочні продукти ФАО збільшився на 1,5% в порівнянні із серпнем.
Індекс цін на цукор ФАО був на 0,5% вище в порівнянні з попереднім місяцем - і на 53,5% в порівнянні з роком раніше.
Індекс цін на м'ясо ФАО у вересні практично не змінився в порівнянні з попереднім місяцем і виріс на 26,3% в річному численні.
Індекс цін на продовольство ФАО у вересні склав у середньому 130,0 пункту, що на 1,2% більше, ніж у серпні, і на 32,8% вище, ніж у вересні минулого року.
Згідно з новим прогнозом ФАО, світове виробництво зернових у 2021 році досягне рекордного рівня у 2 800 мільйонів тонн. Але це менше, ніж очікувані потреби в споживанні в маркетинговому сезоні 2021-2022 року.
Для довідки. Індекс відстежує щомісячні зміни світових цін на продовольчі товари, що широко продаються.
Раніше Інформатор повідомляв, які продукти найбільше подорожчали у 2021 році.
Також ми писали, що в Європі зростають ціни на продукти й паливо: інфляція в єврозоні досягла 10-річного максимуму.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.