Україна щодня стає сильнішою, здобуваючи новий досвід, навчаючи військових за кордоном і отримуючи західну зброю для захисту територій
До кінця 2023 року війна росії проти України почне переходити у фазу переговорів. Такої думки дотримується колишній директор ради безпеки США у справах Європи Алекс Віндман. За його словами, після того, як окупанти зазнають ще більших втрат, вони будуть вимушені перейти в оборону, але успіх буде на боці нашої країни.
Про це він розповів в інтерв'ю "РБК-Україна". За словами Віндмана, росії не вдасться переламати війну на свою користь.
"У найближчі рік-два немає жодних шансів, що росія зможе переламати війну на свою користь. Якщо ця війна триватиме три-чотири роки, то потенційно росія могла б отримати перевагу, виходячи зі своїх розмірів, свого населення. Але я не бачу, щоб це відбувалося. Я думаю, що ця війна почне сходити нанівець, і до кінця року ми розпочнемо входити до фази дипломатії з переговорами. Протягом цієї весни, літа та осені росія спробує перейти у наступ, захопити територію у тих чотирьох регіонах, які вона називає своїми. Вони можуть мати обмежені тактичні успіхи, але це не буде щось близьке до того, що Україна змогла зробити у Харківській чи Херсонській областях, або до того, що росія зробила на початку, у перші два-три тижні війни, коли це були переважно атаки через кордон", - сказав Віндман.
Він наголосив, що росія, ймовірно, спалить більшу частину своїх військ, а потім перейде до оборони, після чого Україна зможе вести наступ. Це відбудеться влітку і наприкінці весни розпочнеться звільнення додаткових територій.
"Тож я думаю у короткостроковій та середньостроковій перспективі всі переваги на боці України. росія втратила надто багато техніки. Її особовий склад отримує лише базову підготовку. А Україна з кожним днем стає сильнішою, отримуючи західне озброєння та навчаючи військових на Заході. До кінця цього року успіх буде на боці України", - додав Віндман.
Віндман – уродженець Києва, у ранньому дитинстві разом із родиною переїхав до США, де зробив військову кар'єру, отримав поранення під час війни в Іраку. Після дипломатичної роботи в американських посольствах в Україні та рф Віндман став радником по росії голови об'єднаного комітету начальників штабів, далі – директором у справах Європи в Раді нацбезпеки США. Він опинився у центрі уваги світової преси у розпал процедури імпічменту Дональда Трампа у листопаді 2019 року. Віндман дав свідчення про те, як тодішній президент США намагався змусити українську владу розпочати розслідування проти сина Джозефа Байдена, ставлячи залежність від цього американську військову допомогу Україні.
Зараз увага всього світу прикута до битви за Бахмут. Однак незабаром увагу звернуть на контрнаступ України. Росія виявилася ще слабкіше, ніж вважалося раніше. Переломний момент настав 20 січня під час восьмого засідання Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн". На ньому союзники погодилися озброїти Україну. Відповідно потік зброї перетворився зі струмка в річку. З усієї військової допомоги, обіцяної Пентагоном з початку війни, 40% - понад 8 мільярдів доларів — надійшли всього за три місяці, починаючи з грудня. Поставки озброєнь, узгоджені в Німеччині тільки в січні, становлять дві третини від загальної кількості, відправленої Україні за весь 2022 рік. Американський пакет містить, наприклад, броньовану мостоукладальну техніку, яка є необхідною для будь-якого наступу на Півдні чи Сході. Українська армія трансформується і вже незабаром третина війська матиме комплектацію за стандартами НАТО. Детальніше про плани Залужного щодо контрнаступу читайте тут.
Нагадаємо, втрати армії рф на війні проти України перевищили 155 тисяч вояків. Крім того, на Донеччині окупанти зіштовхнулися з дефіцитом колаборантів.
Також Інформатор писав, що у США відреагували на розстріл окупантами військового після слів "Слава Україні".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.