Витік з НАБУ таки був, документи спецрозслідувань знайшли під час обшуку в родичів екснардепа Христенка
Офіс Генерального прокурора спільно з СБУ задокументували нові факти витоку конфіденційних матеріалів з НАБУ. Документи виявили в оселі, де мешкають родичі підозрюваного у держзраді Федора Христенка. Серед них - особові справи співробітників Бюро та дані про оперативні слідчі дії. Розслідування триває на тлі міжнародної критики щодо спроб підірвати довіру до антикорупційних органів.
У межах розслідування за підозрою народного депутата України Федора Христенка (представника забороненої партії "ОПЗЖ") у державній зраді, під час обшуків у житлі його близьких родичів вилучено матеріали негласних слідчих дій. Йдеться про фігурантів кримінальних проваджень, що перебувають у провадженні НАБУ.
Також вилучені десятки особових анкет кандидатів на посади детективів Бюро. Серед них – картки з даними на окремих чинних та колишніх співробітників НАБУ.
Встановлено, що серед документів є особова справа одного з керівників міжрегіонального управління детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова. За версією слідства, він мав контакти з представниками країни-агресора та сприяв веденню незаконної зовнішньоекономічної діяльності, пов’язаної з РФ.
Також виявлено анкету колишнього детектива НАБУ Тимура Аршавіна. Він у 2024 році залишив територію України поза встановленими пунктами пропуску.
Нагадаємо, 20 липня 2025 року Федору Христенку заочно повідомлено про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1, ч. 2 ст. 111 КК України), а також у зловживанні впливом (ч. 2 ст. 369-2 КК України). За даними слідства, Христенко був завербований представниками спецслужб РФ ще у період президентства Віктора Януковича. Він підтримував зв’язки з колишніми функціонерами так званої "ДНР" і контактував з представниками ФСБ РФ.
Також встановлено, що Христенко мав неформальні стосунки з окремими посадовцями Національного антикорупційного бюро. Серед яких - керівник одного з підрозділів детективів НАБУ та його підлеглі.
За матеріалами слідства, йдеться про можливе сприяння у втечі за кордон однієї з осіб, пов’язаних із масштабними економічними злочинами, зокрема - бізнес-партнера Ігоря Коломойського. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора.
Нагадаємо, 21 липня СБУ опублікувала деталі спецоперації з "викриття ворожого впливу" в антикорупційних структурах. У результаті обшуків було затримано кількох працівників НАБУ, серед них - один із керівників міжрегіонального управління детективів Руслан Магамедрасулов. Його підозрюють у веденні економічної діяльності з Росією, зокрема - в експорті сільгосппродукції (зокрема конопель) до Дагестану через компанії, пов’язані з його батьком, який є громадянином РФ.
Служба безпеки також заявляє, що Магамедрасулов міг бути пов’язаний із російськими спецслужбами через посередництво втікача-нардепа Федора Христенка. За даними слідства, Христенко може мати неформальний вплив на діяльність НАБУ.
Силове протистояння між СБУ та НАБУ набуло міжнародного резонансу - дипломати Групи семи хочуть пояснень після затримання співробітників Бюро за підозрою у зв’язках з РФ. Йдеться, зокрема, про експорт конопель до Дагестану і можливі зв’язки з російськими спецслужбами через нардепа-втікача Христенка. У НАБУ обвинувачення заперечують.