У Сербії тисячі людей вийшли на акції протесту: вимагають скасувати результати парламентських виборів

Читать на русском

На парламентських виборах перемогла партія Вучича

Читать на русском
Сербія
Протестувальники зібралися перед будівлею Республіканської виборчої комісії

На парламентських виборах перемогла партія Вучича

У Сербії відбулись парламентські вибори, на яких перемогла правляча "Сербська прогресивна партія" президента Олександра Вучича. Вона набрала 46,5% голосів виборців. Лідери опозиції та тисячі громадян не згодні з результатами. Тому вони вийшли на акцію протесту.

Мітинги відбулись ввечері 18 грудня у столиці Сербії Белграді. Протестувальники, серед яких переважну більшість складали прихильники коаліції "Проєвропейська Сербія проти насильства", вийшли під стіни будівлі Асамблеї Белграда, а потім попрямували до Республіканської виборчої комісії (РВК). Про це заявляють місцеві видання.

Мітингувальники вимагають анулювати результати виборів, адже вони проведені з численними фальсифікаціями та порушеннями. Опозиція стверджує, що правляча "Сербська прогресивна партія" підвозила людей автобусами з інших регіонів та з-за меж країни для голосування у столиці. Спостерігачі ОБСЄ заявили про виявлені факти підкупи виборців та нездорову конкуренцію.

"Ми не хочемо і не маємо визнавати вибори в Белграді, тому що вони поза законом. Понад 40 000 осіб, які не мають законного місця проживання в Белграді, були залучені для підтримки списку SNS, який кардинально змінив виборчу волю жителів Белграда", - заявили представники коаліції.

Проте партія президента Вучича відкидає звинувачення у порушеннях під час виборів. Тому лідери опозиційної коаліції Марініка Тепіч та Мирослав Алексич оголосили голодування. Припинять його тільки тоді, коли їхні вимоги будуть виконані. 

Вибори у Сербії

Президент Сербії Олександр Вучич достроково розпустив парламент. Відповідне рішення він озвучив 1 листопада. І це за умови, що планові вибори повинні були пройти у 2026 році. Таким чином він хоче зміцнити свою владу та нормалізувати відносини з Косово, що є основною передумовою для членства в ЄС.

Ще однією причиною до розпуску парламенту стали масові вбивства у країні. На тлі цього Вучич відійшов від керівництва своєї "Сербської прогресивної партії", щоб сформувати ширший політичний рух. Також влада Сербії оголосила збройову амністію для посилення контролю за носінням стрілецької зброї.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.