Плани Китаю щодо участі в зустрічі БРІКС у той самий час, коли відбудеться Глобальний саміт миру, ставлять питання щодо ролі Піднебесної у врегулюванні конфліктів
Головний дипломат Китаю Ван Ї може відмовитися від участі в Глобальному саміті миру щодо України через планову зустріч країн БРІКС, яка припадає на той самий час. Повідомлення про це надійшло від двох високопоставлених дипломатів Європейського Союзу. Вони стверджують, що Росія планує провести зустріч країн БРІКС, яка співпадає за часом з мирною конференцією в Швейцарії, тобто у середині червня.
Як зазначає Politico, зустріч у Москві запланована на рівні міністрів закордонних справ, що, відповідно до дипломатів, може означати, що Китай не висловить наміру направити на швейцарську зустріч свого головного представника, Ван Ї. Вірогідніше за все, він обере БРІКС.
Раніше Пекін повідомив дипломатам ЄС, що не надсилатиме високопоставлених представників на захід в Швейцарії, якщо Росія не буде запрошена. Більше того, Китай, спільно з Бразилією, Індією, ПАР, Саудівською Аравією, Іраном, ОАЕ, Єгиптом і Ефіопією, входить до складу країн БРІКС. І це створює важливий контекст для участі Китаю в зустрічі, повідомляє видання.
У світлі російського вторгнення в Україну, позиціонування Китаю як нейтрального гравця стає обговорюваною темою. Хоча Пекін заявляє про підтримку територіальної цілісності України, його дії часто свідчать про протилежне.
Президент України Володимир Зеленський висловлював бажання бачити Китай на Глобальному саміті миру, враховуючи його вплив на Росію. Та Бразилія з Китаєм закликали до політичних переговорів для вирішення конфлікту в Україні, підкреслюючи важливість участі всіх зацікавлених сторін, зокрема Росії, у Глобальному саміті миру 15-16 червня 2024 року у Швейцарії. Отже, Бразилія та Китай підтримали мирну конференцію по Україні, утім вони все одно хочуть, щоб в саміті взяла участь РФ. Вперше Піднебесна підписала спільну декларацію з іншою країною на тему військового конфлікту.
Офіційний Пекін вважає, що запрошення РФ на конференцію сприятиме зупинці подальшого загострення конфлікту. При цьому Китай озвучив принципи миру, які дуже віддають кремлівськими наративами.
Інформатор раніше писав, що на відміну від РФ, КНР не вважає, що Заходу потрібно завдати поразки тут і тепер. У рамках своєї миротворчої ініціативи Китай міг би запропонувати Україні більш прийнятні умови перемовин, сподіваючись отримати відповідь у вигляді курсу на "стратегічну автономію" Європи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.