У самому Орську частково обмежено газопостачання, розпочалася евакуація мешканців
В російському Орську, що знаходиться в Оренбурзькій області, прорвало греблю. Російські ЗМІ з посиланням на оперативні служби пишуть про ймовірність затоплення близько 20 населених пунктів. Місцевих мешканців евакуювали з будинків, які опинилися у зоні затоплення, розповів російським журналістам один зі співрозмовників. В українських пабліках згадують підрив Каховської ГЕС росіянами і пишуть про карму.
Та вже відомо, що прорив греблі став результатом природних чинників, а не військових дій. Єдиній черговій диспетчерській службі Орська повідомили агентству "Інтерфакс", що греблі прорвало через повінь.
У зоні підтоплення може опинитись близько чотирьох тисяч приватних житлових будинків, де проживають приблизно 10 тисяч осіб. В оперативних службах рф повідомляють, що порушення дамби найбільше загрожує приватному сектору Орська. Наразі евакуація населення зі старої частини Орська триває. Рятувальники разом з муніципальними службами намагаються підсилити греблю, про це повідомили в російському МНС. Майже всю питну воду в магазинах Орська вже розкупили.
Вночі 6 червня 2023 року російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС. Воду зі сховища використовували для підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС, тому для мешканців Лівого берега постала радіаційна загроза.
7 червня Україна звернулася до Міжнародного кримінального суду у Гаазі у зв'язку із руйнуванням Каховської ГЕС. Генеральний прокурор нашої країни Андрій Костін направив звернення до відповідного органу, аргументуючи заяву двома причинами. Також президент України Володимир Зеленський обговорював ситуацію довкола підриву ГЕС з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом. Останній запропонував створити комісію з розслідування причин інциденту. Окрім цього, внаслідок підриву російськими терористами Каховського водосховища повністю затопило єдиний в Україні державний осетровий завод.
У ніч проти 22 березня російські загарбники завдали комбінованого удару по Україні. Зафіксовано два прямих влучання по ГЕС-1 і ГЕС-2 у Запоріжжі. Ситуація на станції складна, адже одна з ракет пошкодила опору. Ще постраждав машинний зал та електричне обладнання ДніпроГЕС. Вони потребують серйозного відновлення. Але загрози прориву греблі немає. Ситуація на плотині станції також контрольована. Крім того, внаслідок ракетного удару по ДніпроГЕС стався масштабний витік нафтопродуктів у річку Дніпро.
Крім того, у лютому “Укргідроенерго” повідомило, що уклало угоду на антидроновий захист своїх об’єктів. Відомо, що роботи триватимуть до кінця 2024 року. За це мають заплатити 23,3 млн грн. З оголошення про публікацію договору відомо, що цілями для російських атак може бути енергетичне обладнання Київської ГЕС. Тому воно потребує додаткового захисту.
Українці останнім часом обговорюють тему можливого влучання російських ракет у Київську ГЕС, внаслідок чого може прорватися її дамба. Це потенційно може призвести до неконтрольованого витоку води з Київського водосховища. Постраждати від цього може низка регіонів, зокрема, Гідропарк або ж Русанівські сади.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.