Російська зброя рясніє іноземними комплектуючими
У виробництві керованих авіабомб (КАБ) росія використовує побутові французькі вентилятори за 13 €. Їх перебирають і монтують у спеціальний механізм. Попри санкції та обмеження, кількість іноземних елементів в арсеналі армії рф не змінилася.
Про це розповів директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін у коментарі УП. Він заявив, що експерти інституту досліджували уламки КАБів, збитих українськими військами, і виявили в них двигуни від побутових вентиляторів.
"Ми бачили двигуни від КАБів, керованих авіабомб. Вони від звичайного вентилятора, який продається у Франції "аж" за 13 євро. Росіяни його перебирають і монтують на механізм, що розкриває крила бомби", - зазначив він.
Рувін зазначає, що, незважаючи на повномасштабне вторгнення в Україну, частка іноземних елементів в арсеналі ПКС рф не зазнала значних змін. Росія вдається до заміни деяких компонентів, наприклад, використовуючи тайванські чіпи замість американських. У низці випадків електроніка від безпілотників "Орлан" та інших застосовується в ракетних системах. Це свідчить про те, що росія має труднощі з виробництвом високотехнологічної зброї і змушена використовувати імпортні компоненти, навіть якщо вони не призначені для військових цілей.
Станом на лютий 2024 року російська зброя рясніє іноземними комплектуючими, серед яких є такі, що виготовлені наприкінці 2023-го. В КНДІСЕ, де готують висновки, що їх отримують різні установи – від судів до НАЗК, ГУР МО та дипмісій – стверджують: в експертів інституту немає завдання визначати країну, деталі з якої росіяни використовують частіше за все. У такому переліку є компанії з США, Канади, Японії, Гонконгу, Тайваню, Франції, Швейцарії, Австрії, Німеччини та інших.
Напередодні річниці повномасштабної війни в Україні, яку рф розпочала два роки тому, Європейський Союз прийняв новий пакет санкцій щодо росії. Цього разу обмеження ввели проти осіб та компаній. Санкції стосуються також імпортно-експортного контролю та заліза і сталі. Загалом понад дві тисячі осіб попали під нові обмеження ЄС.
А 22 лютого уряд Великої Британії анонсував введення нових санкцій проти росії у зв'язку з агресією щодо України. Пакет складається з 50 обмежень. Основна увага санкцій приділена компаніям оборонно-промислового комплексу, зокрема Державному підприємству ім. Свердлова, найбільшому виробнику боєприпасів у росії, а також найбільшим російським імпортерам та виробникам верстатів, що причетні до виробництва озброєння.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Усвідомлення походження агресії - ключ до розуміння війни. Дізнайтеся, як Путін поширює свою агресію та її вплив на Росію. Ця динаміка формує страх та безвольність у росіян, що призводить до вирощування покоління, що мовчки терпить та боїться сильніших. Деталі та глибші роздуми - у відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.