У росії поступово вмирає мобільний інтернет після виходу Nokia та Ericsson: подробиці

Після виходу телекомунікаційних гігантів Nokia та Ericsson, в рф помітно погіршується якість мобільного зв'язку та інтернету

Чоловік з телефоном
Швидкість Інтернету для російських користувачів дуже впала

У росії через санкції поступово вмирає мобільний інтернет. Ключове обладнання стало дефіцитом. А дві компанії-гіганти, Nokia та Ericsson, більше не працюють на російському ринку та не продають його. Росіяни скаржаться, що швидкість стала мінімальною, інтернет ледве тягне, та й то не на всій території рф. 

Про проблеми з мобільним пише низка російських ЗМІ. Такі ж спостереження користувачів у листопаді-2023 підтвердили виміри агентства TelecomDaily.

"У регіонах рф середня швидкість мережі і так була значно нижчою, ніж у столиці (20 проти 50 Мбіт/с). А в останні місяці тенденція посилилася – на периферії швидкість знизилася до 18,7 Мбіт/с, в москві підвищилася до 63,2", - кажуть експерти. 

Вони стверджують, що більш-менш стабільна ситуація хіба що у москві. Адже все обладнання, яке ще є в рф, звозиться до столиці. А в регіонах - суцільний дефіцит, мобільний інтернет ледве дихає. 

За межами москви доводиться розширювати діапазон за рахунок частот 4G, які взагалі не були призначеними для мобільного зв'язку. Навіть вже в області ці проблеми дуже помітні. А  базових станцій російського виробництва просто не існує. 

Принципова позиція Nokia та Ericsson

Нагадаємо, на частку Nokia та Ericsson в росії припадало понад 50% базових станцій мобільних операторів. Вони ж були постачальниками практично всього іншого мережевого обладнання – від телекомунікаційних антен до з'єднувачів оптоволокна. Ці компанії перестали постачати обладнання на російський ринок  після повномасштабного вторгнення рф в Україну.

До слова, нещодавно до санкцій проти росії приєднались ще й Об'єднані Арабські Емірати. Країна зобов'язалась дотримуватись торговельних санкцій проти країни-агресорки та сповістила про це своїх партнерів у Євросоюзі. Поки що йдеться про товари подвійного призначення, які потенційно можуть використовувати військові. Йдеться про компоненти деяких приладів та техніки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube