У Росії дрон зупинив роботу одного із найбільших НПЗ: пожежу досі не загасили

Роботи щодо повної ліквідації наслідків пожежі продовжуються

У росії після атаки дронів зупинив роботу один із найбільших НПЗ
НПЗ пі Нижнім Новгородом

Вранці 12 березня у розташованому в Кстово нижегородському НПЗ "Лукойл" безпілотник поцілив у нафтопереробну установку. В результаті стався вибух й на території заводу почалася пожежа, яку за кілька годин загасили за допомогою спеціального пожежного поїзда. Раніше кілька літальних апаратів було збито над промзоною Дзержинська, де розташовані хімічні та оборонні підприємства рф.

Росіяни звітували, що безпілотник влучив по одній з установок з переробки нафти та вибухнув. У "Лукойлі" уточнили, що атака безпілотника сталася близько четвертої години ранку. На підприємстві розпочалася пожежа.

За словами губернатора Гліба Нікітіна, для локалізації та ліквідації загоряння було залучено "усі необхідні сили". За попередніми даними, постраждалих немає.

"У гасінні задіяно пожежний поїзд Горьківської залізниці, але на рух поїздів це не впливає. Робота спецзасобів дозволила вчасно вжити заходів та евакуювати співробітників. Фахівці росспоживнагляду досліджують проби повітря у зоні найближчої житлової забудови з урахуванням напряму вітру", - повідомив голова регіону.

Утім працівники підприємства розповіли, що не все так добре, як про це звітує російська влада. Так, на початковій стадії пожежі на палаючій установці спрацювали автоматичні системи безпеки, доступ до нафтопродуктів було перекрито. Це дозволило запобігти серйознішим наслідкам. Згодом на об'єкті було ліквідовано відкрите горіння. Через пожежу установку переробки нафти зупинили.

Роботи щодо повної ліквідації наслідків пожежі продовжуються. У ПАТ "Лукойл" поки не коментують подію.

Наслідки атаки на нафтопереробний завод у Нижньому Новгороді, ймовірно, значно серйозніші, ніж очікувалося. Завод, який є одним з найпотужніших у росії, може бути остаточно виведений з ладу. До атаки НПЗ у Нижньому Новгороді переробляв 15 млн тонн нафти щорічно, що складає близько 5% від загального обсягу переробки в росії. Він став одним із перших, на які наклали санкції через агресію рф.

Атаки на російські НПЗ спровокували ембарго на пальне

Українська бавовна все частіше навідується на російські нафтопереробні заводи. Протягом січня 2023 року та лютого 2024 року рясне цвітіння бавовнятка спостерігали у різних регіонах рф. Приміром, на початку лютого на Ільському НПЗ сталася масштабна пожежа внаслідок атаки невідомих безпілотників. 31 січня у Санкт-Петербурзі теж пролунав вибух. Тоді безпілотник впав на територію заводу "Невський мазут", спричинивши пожежу на декількох цистернах.

29 січня на нафтопереробному заводі у Ярославлі стався вибух. За попередніми даними, причиною вибуху став безпілотник. Ще раніше, 24 січня, у Туапсе сталася пожежа на нафтопереробному заводі. За словами очевидців, причиною інциденту теж став вибух, спричинений безпілотником.

Утім найбільш рясно бавовна розквітла на нафтопереробному заводі "Лукойл", що у Волгограді. Його також атакували дрони. Пожежа спалахнула на установці первинної переробки нафти, без якої підприємство втратило значну частину виробничих потужностей.

Дронові атаки України на російські нафтопереробні заводи значно ускладнили для Кремля постачання та забезпечення пальним своїх військ. Наслідком цих атак стало запровадження росією з 1 березня шестимісячної заборони на експорт бензину. За даними розвідки Британії, росія пішла на такий крок, щоб стабілізувати ціни на внутрішньому ринку. Останніми тижнями в окупантів спостерігалося різке зростання попиту на пальне.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Поговоримо з Михайлом Орєшніковим, колишнім російським громадянином та чуваським сепаратистом, про те, як збільшення повідомлень про вибухи в Росії впливає на суспільство. А також, як смерть Навального вплинула на російських лібералів та змінила їх світосприйняття. Приєднуйтесь до нас у цій захопливій розмові про сучасні та актуальні події!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

Ми всі потенційні цілі Росії: Бужанський відреагував на інформацію про можливий замах

Поганий звук, злива, грабіжники, перевернутий прапор: зірки та курйози церемонії відкриття Олімпійських ігор у Парижі

Міграційна криза на кордоні з Білоруссю: Польща дозволила прикордонникам використовувати зброю

Міністр оборони Росії телефонував очільнику Пентагона, аби повідомити про "таємний план" України - NYT

Надихнути до діалогу: у київському метро відкрили виставку, присвячену українській природі

Ніколь Кідман вперше за багато років згадала про Тома Круза, але він у цій історії не головний

Трамп зняв пов'язку з вуха й анонсував великий мітинг у місті, де стався замах на нього

Аліна Гросу начудила в Голлівуді і заплутала папараці: Було приємно

Як поділитися авто та призначити належного користувача, пояснили в МВС

Кличка просять запровадити загальноміську Хвилину мовчання і щоранку зупиняти метро

На Закарпатті адвокатка на 40 хвилин паралізувала роботу кав'ярні: як її покарав суд

Скільки російських дронів знищила українська ППО за останній тиждень: відповідь Сухопутних військ

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube