Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Під санкційні обмеження мають потрапити російські військові та дипломати
У разі нападу на Україну Росію відключать від SWIFT, а "Північний потік-2" буде заморожено. Про це йдеться у резолюції Європарламенту.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на DW.
"У разі нападу Росії на Україну першою та негайною дією ЄС має бути скасування всіх можливостей для подорожей та скасування безвізового режиму для власників російських дипломатичних паспортів, за винятком акредитованих дипломатів", — йдеться у резолюції.
Європарламент закликав Європейську Раду бути готовою негайно запровадити жорсткі санкції, якщо Росія направить свою армію проти України.
Під санкційні обмеження мають потрапити російські військові, які причетні до планування передбачуваного вторгнення в Україну та люди з найближчого оточення президента РФ Володимира Путіна, а також члени їхніх сімей.
Про це йдеться в резолюції Європарламенту "Ситуація на українському кордоні та на окупованих Росією територіях України", ухваленій сьогодні, 16 грудня, у Страсбурзі. Резолюцію підтримали 548 євродепутатів, 69 проголосували проти.
Санкції мають вплинути на фінансування російської армії. Фінансові активи та майно осіб, які потрапили під санкції, мають бути заморожені, а їм самим - відмовлено у в'їзді на територію країн Євросоюзу, йдеться в резолюції.
Крім цього, євродепутати закликають відключити Росію від платіжної системи SWIFT та направити санкційні обмеження "на важливі сектори російської економіки", що "висадить" фінансування розвідувальних служб та армії РФ.
Євросоюз також має терміново розпочати заходи щодо зменшення своєї залежності від російських енергоносіїв та "виявити більш відчутну енергетичну солідарність з Україною", йдеться у резолюції.
У зв'язку з цим депутати закликають європейські інституції та уряди країн-членів Євросоюзу зробити все можливе, щоб "газопровід "Північний потік-2" не був введений в експлуатацію, незалежно від того, чи він відповідає певним пунктам положень Газової директиви ЄС".
Європарламент засудив "значне нарощування російських збройних сил уздовж кордонів з Україною" та відкинув "будь-які виправдання Росії з цього приводу".
Євродепутати вважають, що Москва навмисно створює ескалацію, щоб у такий спосіб отримувати "політичні поступки від Заходу за рахунок України".
"Компроміси або дії щодо умиротворення з боку Заходу сприйматимуться російською стороною як слабкість і лише підштовхуватимуть її до подальшої ескалації своїх агресивних підходів", — застерігають депутати в резолюції.
Раніше Інформатор повідомляв, що Росія сподівається отримати від США гарантії безпеки для себе.
Також ми писали, чому Росія не хоче прямих переговорів щодо Донбасу з Україною.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.