«Велика Британія запровадила санкції проти більшої кількості суден тіньового флоту, ніж будь-яка інша країна»
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Комітет ВР з питань правової політики рекомендував парламенту прийняти в першому читанні законопроект №9439, який надає право президенту повертати подання про призначення суддів до Вищої ради правосуддя для повторного розгляду
Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендував народним депутатам прийняти в першому читанні законопроєкт №9439. За ним, під час воєнного стану та упродовж одного року після нього, президент України отримає право повертати подання про призначення суддів до Вищої ради правосуддя для повторного розгляду. Але є умова - це може статися, якщо глава держави отримає дані від СБУ чи НАБУ щодо можливих проблем з цими суддями. Не всі державні інституції з таким законопроєктом погоджуються.
Як пояснює Судово-юридична газета, повернення буде здійснюватися у разі, якщо президент отримає компромат на того чи іншого суддю. Йдеться про таку інформацію, що свідчить про вчинення суддями або кандидатами в судді дій, які можуть загрожувати національній безпеці України. Цей законопроєкт майже рік тому, у червні 2023 року, до ВР голова Комітету Денис Маслов.
Але документ загруз і не потрапив на голосування з певних причин. Насамперед тому, що Головне науково-експертне управління вважає: одна лише підозра від НАБУ чи СБУ не може вважатись достатньою підставою для прийняття рішення, яким особі фактично відмовляється у призначенні її на посаду судді. Також Верховний Суд висловив деякі зауваження та пропонує доопрацювати законопроект.
Водночас Вища рада правосуддя та Служба безпеки України висловили деякі зауваження до законопроєкту та в цілому підтримують його прийняття.
А в Офісі Президента України зазначають, що визначення законодавцем тимчасової можливості для Президента України повернути до ВРП подання про призначення особи на посаду судді у виняткових випадках не порушуватиме суті конституційних повноважень Президента України та ВРП. Також тут упевнені, що цей закон відповідатиме європейським принципам та стандартам призначення на посаду судді, артикульованим у висновках Венеціанської комісії.
І все ж Міністерство юстиції висловило низку зауважень, зокрема, щодо невідповідності законопроекту положенням статті 8 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод, практиці Європейського суду з прав людини. А Національне антикорупційне бюро України не заперечує проти прийняття законопроекту у разі врахування висловлених зауважень. Тому загалом такий закон можуть прийняти у першому читанні й вносити правки до нього пізніше.
В Україні нардепи хочуть внести зміни в покарання за крадіжки. Так, вони пропонують, щоб кримінальна відповідальність за крадіжку наставала, якщо сума вкраденого є більшою, як 4 542 грн замість чинних 302 грн. Відповідний законопроєкт №11068 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності 2 травня рекомендував парламенту прийняти за основу.
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11220, який може зобов'язати виплачувати борги за померлих родичів. Документ передбачає, що спадкоємець зможе вступити у спадок тільки після погашення боргів спадкодавця, але в межах вартості успадкованого майна.
Нагадаємо, у Верховній Раді хочуть легалізувати приватні військові омпанії. Розмови про створення законодавчої основи для ПВК в Україні вже велися, але наразі жодного рішення щодо цього не прийняли.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.