Народний депутат України Вадим Івченко повідомив, що чоловіки за кордоном матимуть проходити таку ж саму ідентифікацію, як і чоловіки в Україні
У Верховній Раді України збираються представити законопроєкт про мобілізацію чоловіків за кордоном. Його публічно покажуть у січні 2024 року. Однією з мір, які пропонується ввести до нього, є ідентифікація чоловіків.
Про це розповів народний депутат та член оборонного комітету Вадим Івченко. Він зазначив, що процедури проходження ідентифікації чоловіків будуть аналогічні тим, що зараз проходять всередині України.
"Люди за кордоном вони будуть, так само як і українці в Україні, проходити ті ж самі процедури. Тобто ідентифікацію потрібно буде пройти. Якщо ти пройдеш і будеш у переліку тих, хто підлягає мобілізації, ти отримуєш повістку. А далі вже твій вибір - або ти повертаєшся назад, або ти залишаєшся там і це буде порушення закону", - заявив він.
Проте, депутат не повідомив про інші деталі законопроєкту. Також він не зазначив на якій стадії перебуває його розробка та коли його винесуть на голосування.
Радник Офісу президента України Михайло Подоляк запропонував ідею щодо чоловіків, які перебувають за кордоном. За його словами, їх можна позбавляти фінансової допомоги та посвідок на проживання. Він вважає, що це може стимулювати їх повернення до України для того аби вступити у лави ЗСУ і відправитись на фронт. Однак, посадовець додав, що це лише ідея, яку будуть обговорювати.
"Це має обговорюватись на рівні Генштабу, Міністерства оборони, інших міністерств, зокрема, закордонних справ тощо. Це мають бути консультації з урядами інших країн, де перебувають наші чоловіки, з погляду того, чи можуть вони там і надалі отримувати тимчасову посвідку на проживання, мати певні преференції, отримувати допомогу. Це ідеї", - заявив він.
Міністр оборони України Рустем Умєров також висловився стосовно мобілізації чоловіків, які виїхали за межі нашої країни. У інтерв'ю Welt він анонсував плани українського уряду мобілізувати на військову службу чоловіків призовного віку, які мешкають за кордоном. Іде мова, зокрема про Німеччину. Однак подібні міри можуть прийнятись й проти біженців в інших країнах. Умєров підкреслив, що для осіб, не бажаючих брати зброю до рук, можуть бути передбачені санкції, але які саме заходи зробить держава задля того, аби чоловік вступи до лав ЗСУ - невідомо. Це питання активно обговорюють в уряді.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.