За його словами, Україна та партнери обговорили рішучі заходи у відповідь, зокрема нові санкції
Попри заклики до припинення вогню з 12 травня, Росія свідомо продовжує ігнорувати цю пропозицію. Масштабні бойові дії тривають вздовж усієї лінії фронту. У відповідь на Кремль можуть очікувати серйозні санкції.
Про це заявив у Х міністр закордонних справ України Андрій Сибіга після онлайн-зустрічі з європейськими колегами, яка відбулася в Лондоні. За його словами, Україна та партнери з Великої Британії, Німеччини, Італії, Іспанії, Польщі, Франції обговорили рішучі заходи у відповідь. Йдеться про нові санкції проти фінансового й енергетичного секторів РФ, а також додаткові пакети оборонної допомоги.
"Ми обговорили рішучі кроки, які можна вжити, включаючи санкції проти банківського, центрального банку та енергетичного секторів Росії, у поєднанні з новими пакетами оборонної допомоги Україні. Путін повинен розуміти наслідки відмови від мирних зусиль та продовження війни. Ми скоординували наші наступні кроки, контакти та зусилля на цей тиждень і далі", – зазначив Сибіга.
Українська сторона наполягає: продовження війни з боку Кремля має отримати жорстку відповідь міжнародної спільноти.
Європейські лідери поставили Росії ультиматум: або Москва погоджується на припинення вогню в Україні до кінця дня, або Захід розпочинає підготовку до нових санкцій. Поки годинник цокає. У Путіна залишилось менше 12 годин.
Європа та Америка планують посилити тиск на російського правителя Володимира Путіна, якщо він не погодиться на 30-денне перемир'я. Про це сказав міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро. За його словами, існує можливість запровадити масштабні санкції проти Кремля.
У суботу, 10 травня, Володимир Зеленський при підтримці лідерів "коаліції рішучих" та Дональда Трампа поставив вимогу російському правителю Володимиру Путіну про безумовне перемир'я на 30 днів. Згідно з дедлайном перемир'я має розпочатися вже з понеділка, 12 травня.
Путін же запропонував провести 15 травня зустріч у Стамбулі для прямих переговорів з Україною "без попередніх умов". На цій зустрічі він хоче обговорити довгостроковий стійкий мир з урахуванням "першопричин конфлікту". Пропозицію про припинення вогню він проігнорував.