«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
На росії через це вже відбувається неабияка паніка
У кремлі та серед його спікерів спостерігається підвищений градус горіння п'ятої точки від заяви президента Володимира Зеленського, який закликав Захід завдати по росії превентивного удару у відповідь на ядерні погрози.
Зеленський під час виступу в Інституті Лоуї закликав НАТО не чекати на можливий ядерний удар з боку росії, щоб потім вживати заходів проти агресора, передає Інформатор.
"Ще раз звертаюся до міжнародної спільноти. Як це було до 24-го… "превентивні удари" - щоб вони знали, що з ними буде, якщо вони застосують (ядерну зброю), а не навпаки - чекати на ядерні удари Росією, щоб потім сказати: "Ах ти так? Ну ось, тримай від нас", - сказав Зеленський.
На росії через це вже відбувається неабияка паніка. Так, в МЗС росії заявили, що "Захід розпалює ядерну війну, неврівноважений Зеленський перетворився на монстра, його руками можуть знищити планету"
Речник путіна дмітрій пєсков сказав, що "заяви Зеленського - не що інше, як заклик до початку світової війни з непередбачуваними жахливими наслідками".
Також відзначився екс-президент росії медведєв, в адекватності якого є великі сумніви. Він обізвав Зеленського "ідіотом", що неприпустимо у дипломатичній сфері. Зазначимо, що мєдвєдєв є офіційною особою, оскільки займає посаду заступника голови ради безпеки росії.
Путін натякнув на готовність Росії використовувати «всі доступні засоби» для захисту російської території, на яку претендує, про що часто говорять у Кремлі.
Путін може застосувати кілька тактичних ядерних боєприпасів в Україні, щоб досягти бажаного оперативного ефекту — заморожування лінії фронту та припинення українських контрнаступів. Але оперативний ефект мав би переважити потенційно дуже високу вартість можливої відплати НАТО. Путін може спробувати здійснити ядерний терористичний удар проти одного чи кількох великих українських населених пунктів або критичної інфраструктури, сподіваючись змусити Україну здатися або змусити Захід припинити допомогу Україні. Однак такі атаки навряд чи змусять Україну чи Захід здатися, і це будуть величезні ризики, на які Путін історично відмовлявся йти.
Таким чином, Путін з більшою ймовірністю використає ядерну зброю, щоб змінити оперативне середовище, якщо він її взагалі використає. У президента РФ є два основних варіанти застосування тактичної ядерної зброї: нанесення ударів по ключовим українським наземним лініям зв’язку та командним центрам для паралізації наступальних операцій України або нанесення ударів по зосередженню основних українських сил поблизу лінії зіткнення.
Одна ядерна зброя не буде вирішальною проти жодної з цих цілей. Путіну, ймовірно, знадобиться застосувати кілька тактичних ядерних боєприпасів по всій Україні, щоб досягти значних ефектів і порушити здатність України вести контрнаступ. Імовірно необхідний масштаб використання ядерної зброї підвищить ризики відплати Заходу, ймовірно, збільшивши потенційні витрати, які Путін повинен буде порівняти з ймовірними тимчасовими вигодами, які можуть дати самі удари.
У найкращому випадку використання ядерної зброї Росією заморозить лінії фронту на їхніх нинішніх позиціях і дозволить Кремлю зберегти свою нині окуповану територію в Україні.
Аналітики переконані, чим більше Путін упевнений, що використання ядерної зброї не досягне вирішальних наслідків, а спричинить пряме звичайне військове втручання Заходу в конфлікт, тим менша ймовірність того, що він здійснить ядерний удар.
Нагадаємо, у Білому домі заявили, що сприймають нові ядерні погрози путіна серйозно. Водночас їх назвали "типовими" та "безвідповідальними". Також пригрозили серйозними наслідками.