У Путіна не знають, коли відбудеться зустріч із Трампом

У Кремлі спростували чутки про організацію зустрічі між президентом Росії Володимиром Путіним і Дональдом Трампом, підкресливши відсутність нових деталей

Дмитро Пєсков
Пєсков розповів про політичні контакти Москви з Вашингтоном

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що наразі немає нових відомостей щодо дати зустрічі між Володимиром Путіним та Дональдом Трампом. За його словами, "в Кремлі не мають деталей щодо організації зустрічі" лідерів. У своїх коментарях він уточнив, що, хоча певні канали контакту між Москвою та Вашингтоном існують, зокрема по дипломатичній лінії, політичного діалогу на високому рівні між Кремлем та адміністрацією Джо Байдена наразі не ведеться. 

Пєсков також звернув увагу на важливість підписання договору про стратегічне партнерство між Росією та Іраном, зазначивши, що це має велике значення для Кремля. У свою чергу, Росія продовжує приділяти увагу розвитку відносин з Вірменією, підкреслюючи, що це є суверенним правом країни. Відносини з усіма державами, зокрема зі США, мають базуватися на взаємній повазі, додав спікер Кремля.

Заяви адміністрації Байдена щодо підтримки України

Водночас адміністрація президента США намагається виправдатися за свою політику щодо України. Так, держсекретар Ентоні Блінкен заявив, що США передали Україні значний обсяг зброї ще до початку повномасштабного вторгнення Росії, щоб забезпечити країну необхідними засобами для відбиття агресії. Однак, за словами політолога Олексія Копитько, ці заяви не відповідають дійсності. Він наголосив, що в листопаді 2021 року Україна зверталася до США з проханням про постачання 1000 "Стінгерів", оскільки існувала ймовірність російського десанту. Однак на той момент американська сторона відмовила в постачанні зброї, посилаючись на заборони американських законів.

"Що було категорично неможливо в листопаді, стало можливим через два місяці. Україна отримала перші "Стінгери" з Литви наприкінці січня 2022 року, але лише за погодженням з США", - пояснив Копитько, наголошуючи на тому, що допомога була запізнілою і не була достатньою для ефективного протистояння агресії.

Копитько зазначив, що США активно працювали над сценарієм дестабілізації ситуації в Україні, акцентуючи на виконанні Мінських угод, що було важливим пунктом політики Вашингтона на той час. Він ставить питання, чому, незважаючи на попередження про можливість вторгнення Росії, Україні не було надано необхідну зброю для оборони, зокрема протиповітряну оборону.

"Щоб попередити вторгнення, потрібна зброя, але стінгери не можна, і ви про це кажете публічно. Розмістити декоративні контингенти без зброї не можна, бо це страшна ескалація. Натомість треба робити кроки, які запустять дестабілізацію? То в чому логіка? Недопущення великої війни чи її локалізація на території України?" - запитує політолог.

Експерт також підкреслив, що вже з грудня 2021 року партнери в Європі почали отримувати чіткий сигнал: якщо не допомогти вирішити проблему на Донбасі, незабаром доведеться мати справу з більш серйозними наслідками - зокрема, із загрозою для цілісності України.

Зокрема, під час останніх заяв, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте також підтвердив важливість усвідомлення, що ціна для України за збереження частини своєї території може бути дуже високою, а країни Заходу повинні серйозно подумати про майбутнє України у разі програшу в війні. 

При цьому в НАТО знають, що Україні потрібно ще 19 систем протиповітряної оборони для захисту енергетичної інфраструктури від російського повітряного терору. Україна отримає усі потрібні системи. Це посилить позиції України для майбутніх мирних переговорів з російським режимом, пообіцяв генсек НАТО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube