Окупанти хваляться, що головна відмінність МіГ-31І від МіГ-31К - це автоматичний режим пуску ракет
У росії почали погрожувати Україні модернізованим винищувачем МіГ-31І, який є носієм російських ракет "Кинджал". Окупанти переконують, що літак нібито здатний автоматично пускати ракети за заданими параметрами. У Повітряних Силах ЗСУ силах кажуть, що головне не платформа, а кількість ракет, які є у наявності в країни-терористки.
Так, під час візиту північнокорейського диктатора Кім Чен Ина до росії міністр оборони рф Сергій Шойгу заявив, що відтепер окупанти зможуть застосовувати вдосконалений винищувач МіГ-31І для запуску ракет "Кинджал". Окупанти хваляться, що головна відмінність МіГ-31І від МіГ-31К - це автоматичний режим пуску ракет.
На МіГ-31К пілотам треба вручну вводити необхідну інформацію до бортової апаратури для пуску "Кинджала". А на МіГ-31І бортова апаратура нібито дозволяє зробити пуск "Кинджала" за заданими параметрами в автоматичному режимі без участі пілота.
На такі заяви ворогів відреагував речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. В ефірі телемарафону 19 вересня він зазначив, що останнім часом в Україні не було тривог через зліт винищувача МіГ-31К. Ігнат також зауважив, що літак у цьому випадку виступає у ролі платформи чи комплексу, який підіймає ракету у відповідний район пуску та запускає.
"Ми поки не бачимо тривог від МіГа так, як це було кілька тижнів тому. Ну і літак для будь-якої ракети - це лише платформа. Звичайно, і від літака теж залежить багато чого. Але все ж таки ракета, яку спрямовують по тій чи іншій цілі, програмується на землі", - заявив Ігнат.
Речник Повітряних Сил нагадав ще, що росіяни говорять про те, що "Кинджали" можуть носити не тільки винищувачі типу МіГ, але й нібито літак Су-34. Але головне питання в тому, скільки ракет залишилося у загарбників.
"Важливіша не суть авіаційної платформи, яка цю ракету підіймає, а наявність самих ракет "Кинджал", тому що їх не так багато, так само як й ракет "Іскандер"... Питання в ракетах й у тому, скільки вони можуть собі дозволити", - додав Ігнат.
Від початку повномасштабної війни росія не може виготовляти літаки та важке озброєння. Заводи працюють на імпортному обладнанні, до якого потрібні деталі, а їх - немає. Через західні санкції підприємства простоюють. Загарбникам доводиться діставати старі запаси, які вони десятиліттями накопичували та ремонтувати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.