У Повітряних Силах пояснили, чи варто боятися нових винищувачів МіГ-31І, якими погрожують окупанти

Окупанти хваляться, що головна відмінність МіГ-31І від МіГ-31К - це автоматичний режим пуску ракет

Російські винищувачі
Останнім часом в Україні не було тривог через зліт винищувача МіГ-31К

У росії почали погрожувати Україні модернізованим винищувачем МіГ-31І, який є носієм російських ракет "Кинджал". Окупанти переконують, що літак нібито здатний автоматично пускати ракети за заданими параметрами. У Повітряних Силах ЗСУ силах кажуть, що головне не платформа, а кількість ракет, які є у наявності в країни-терористки.

Так, під час візиту північнокорейського диктатора Кім Чен Ина до росії міністр оборони рф Сергій Шойгу заявив, що відтепер окупанти зможуть застосовувати вдосконалений винищувач МіГ-31І для запуску ракет "Кинджал". Окупанти хваляться, що головна відмінність МіГ-31І від МіГ-31К - це автоматичний режим пуску ракет.

На МіГ-31К пілотам треба вручну вводити необхідну інформацію до бортової апаратури для пуску "Кинджала". А на МіГ-31І бортова апаратура нібито дозволяє зробити пуск "Кинджала" за заданими параметрами в автоматичному режимі без участі пілота.

На такі заяви ворогів відреагував речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. В ефірі телемарафону 19 вересня він зазначив, що останнім часом в Україні не було тривог через зліт винищувача МіГ-31К. Ігнат також зауважив, що літак у цьому випадку виступає у ролі платформи чи комплексу, який підіймає ракету у відповідний район пуску та запускає.

"Ми поки не бачимо тривог від МіГа так, як це було кілька тижнів тому. Ну і літак для будь-якої ракети - це лише платформа. Звичайно, і від літака теж залежить багато чого. Але все ж таки ракета, яку спрямовують по тій чи іншій цілі, програмується на землі", - заявив Ігнат.

Речник Повітряних Сил нагадав ще, що росіяни говорять про те, що "Кинджали" можуть носити не тільки винищувачі типу МіГ, але й нібито літак Су-34. Але головне питання в тому, скільки ракет залишилося у загарбників.

"Важливіша не суть авіаційної платформи, яка цю ракету підіймає, а наявність самих ракет "Кинджал", тому що їх не так багато, так само як й ракет "Іскандер"... Питання в ракетах й у тому, скільки вони можуть собі дозволити", - додав Ігнат.

За час великої війни росіяни не зібрали жодного літака

Від початку повномасштабної війни росія не може виготовляти літаки та важке озброєння. Заводи працюють на імпортному обладнанні, до якого потрібні деталі, а їх - немає. Через західні санкції підприємства простоюють. Загарбникам доводиться діставати старі запаси, які вони десятиліттями накопичували та ремонтувати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube