Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
“Це розповідь про взаємне кохання, де кожен день стає святом, коли поряд та людина, яка здатна захистити й підтримати. Це пісня про кохання, яке дарує надію і спокій, роблячи світ теплішим і світлішим лише завдяки тому, що поряд саме він.”, — розповіла Alena Omargalieva.
Маріуша Блащака, який очолює Міністерство оборони Польщі останні п'ять років, не візьмуть працювати у нову команду
Маріуш Блащак, міністр оборони Польщі від 2018 року, який завжди дієво підтримував Україну у війні, не працюватиме у новому уряді. За його словами, тут не може бути людини із перших рядів партії "Право і справедливість" (PiS), членом якої він є віддавна. Таким, за його словами, є підхід до формування нової команди уряду Польщі.
Про це Блащак повідомив особисто в ефірі Polskie Radio 24 у суботу, 25 листопада. Міністр пояснив, що він не підходить для цієї ролі, бо новий уряд буде побудований не за тими принципами, що попередній.
"Я, дещо нескромно кажучи, політик з перших рядів PiS. Цей уряд буде побудований трохи інакше. Там не буде політиків перших номерів. Це політична ідея", – сказав Маріуш Блащак.
Глава Міноборони також додав, що уряд Моравецького, який формується зараз, є відкритим до вимог опозиції.
"Прем’єр-міністр, наприклад, вчора висував вимоги, пов’язані з безпекою, а також говорив про вимоги сьогоднішньої опозиції. Ці дії відповідають конституції. Побачимо, яким буде результат", - сказав Блащак.
Маріуш Блащак обіймає посаду міністра національної оборони з 2018 року. Після парламентських виборів 15 жовтня він став головою "консервативної партії "Право і справедливість".
До слова, рівно рік тому, 25 листопада 2022 року Польща відмовилась від Patriot на користь України. Ініціатором цієї ідеї був міністр Маріуш Блащак. Саме він вів переговори із НАТО та Німеччиною. А також був серед головних ініціаторів підписання договору із США про надання системи MIM-104 Patriot для України.
Днями президент Польщі Анджей Дуда доручив чинному прем’єру Матеушу Моравецькому сформувати новий уряд країни. Він пояснив, що опозиційні сили не переконали його, що треба відмовитися від усталеної у Польщі традиції надання права будувати коаліцію партії, яка набрала найбільше голосів виборців.
Нагадаємо, 15 жовтня у Польщі відбулися парламентські вибори. На виборах до Сейму перемогла партія "Право і справедливість" Ярослава Качинського, однак вона не змогла сформувати керівну більшість. 10 листопада, чотири лівоцентристські партії (Громадянська коаліція, "Польща 2050", Польська селянська партія і "Нова Лівиця") підписали коаліційну угоду, формуючи більшість. Вона налічує 248 депутатів при необхідному мінімумі у 231 депутатський мандат.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.