“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Польська держава не бажає підтримувати українців, які ухиляються від служби в армії
В Польщі розглядають обмеження пільг для окремих категорій українців. Йдеться про військовозобов'язаних, які ухиляються від служби в ЗСУ. Варшава не бажає підтримувати таких громадян.
Щобільше, у Польщі кажуть, що ця практика повинна стати загальноєвропейською. Про це заявив голова МЗС країни Радослав Сікорський в інтерв'ю The Guardian.
За словами Сікорського, Україна сама повинна вирішувати, що робити з чоловіками, які втекли за кордон. Особливо якщо вони є військовозобов'язаними.
Однак позиція Польщі полягає в тому, що люди не мають права отримувати соціальну підтримку за те, що вони ухиляються від призову. Це було б нечесно по відношенню до тих, хто зараз воює на фронті.
"Ті люди, які воюють на фронті, також мають права людини", - сказав Сікорський.
На думку глави МЗС Польщі, будь-яка схема обмеження пільг має бути загальноєвропейською. практикою. А інакше ті, хто уникає призову, почнуть "купувати" пільги по всій Європі, вважає Сікорський.
Раніше у Польщі вже казали, що можуть допомогти Україні повернути з-за кордону чоловіків призовного віку. Також неодноразово лунали заяви про можливу депортацію. Водночас відомо, що станом на початок 2024 року у Польщі знаходилося близько 200 тисяч українських чоловіків.
"Громадяни України мають зобов'язання перед державою. Ми давно припускали, що ми також можемо допомогти українській стороні у тому, щоб ті, хто зобов'язаний проходити військову службу, поїхали до України", - коментував цю ситуацію міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш.
Раніше "Інформатор" писав, що Польщі дуже не вистачає українських робітників на сезонні роботи. Багато українців або не можуть приїхати до країни через закриті кордони, або навпаки покинули її та перебралися далі в Західну Європу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.