“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Стало відомо, які пенсії в 2023 році отримують українці
В Україні розмір пенсії залежить від страхового стажу громадянина та розміру заробітної плати. Тому пенсія для кожної особи розраховується індивідуально. У Пенсійному фонді України розповіли, які виплати цьогоріч отримують громадяни.
Такі дані з'явилися на офіційному порталі Пенсійного фонду України. Зазначається, що мінімальні пенсії громадянам, які не працюють після виходу на заслужений відпочинок, становлять близько 2 500 гривень. За даними фонду, середня пенсія в Україні зросла на 15,7% і становить 5 350 гривень (незалежно від віку та страхового стажу пенсіонера).
При цьому варто зазначити, що лише понад мільйон українців отримує пенсійні виплати понад 10 000 гривень. Це 10,7% від загальної кількості пенсіонерів. Усі решта отримують менші виплати. Найбільше серед пенсіонерів тих, в кого щомісячна виплата становить від 2 0001 до 3 000 гривень.
Які пенсії отримують пенсіонери в 2023 році:
Раніше розповідалося, що українські пенсіонери отримують виплати близько 29% від розміру зарплати. Наприклад, якщо мінімальна зарплата становить 6 700 гривень, то мінімальна пенсія відповідно становить 2 093 гривень. Таким чином, якщо зарплата в громадянина становить 15-16 тисяч гривень, то пенсія буде близько 4,5 тисяч гривень. Відповідно, для того, щоб отримувати пенсію понад 10 тисяч гривень, треба отримувати зарплату не менш ніж 35 тисяч гривень.
Слід зазначити, що для оформлення пенсії також треба підтвердити страховий стаж. Представники Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій пояснили, що у випадках, коли переселенці виїхали з тимчасово окупованих територій і не мають при собі Трудову книжку, вони можуть підтверджувати трудовий стаж зі слів свідків. Свідками можуть виступати люди, які знають заявника по спільній роботі на підприємстві, в установі, організації та мають документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.