У Пентагоні залишилось $5,2 мільярда на зброю для України: на скільки вистачить цих коштів - WSJ

Читать на русском

Пентагон може здійснювати поставки зі своїх складів, щоб забезпечити термінові потреби ЗСУ на полі бою

Читать на русском
Пентагон, зброя
У Пентагоні залишилось $5,2 млрд для військової допомоги Україні. Фото: Пентагон

Пентагон може здійснювати поставки зі своїх складів, щоб забезпечити термінові потреби ЗСУ на полі бою

В Пентагоні лишилось 5,2 млрд доларів на допомогу Україні. За оцінками журналістів, цих коштів вистачить на кілька місяців. Вони зазначили, що президент США Джо Байден виділив Україні зброї еквівалентну цій суму за останні шість місяців 2023 року.

Про це повідомляє The Wall Street Journal. За їх інформацією, у Пентагоні лишилось всього 5,2 млрд доларів, які можна виділити для України. 

За думкою журналістів, цих коштів може вистачити лише на кілька місяців. Вони порівняли скільки грошей виділилось в бюджеті, прийнятому Конгресом США у 2022 році та нинішнім періодом вже без бюджету для України. Загалом ресурси, які лишились у військових - це 12% від загальної допомоги у 43,9 мільярда доларів, яку США виділили Україні з початку повномасштабної війни на різні військові програми та відповідну зброю. 

"Рахунок, який США використовували для довгострокової програми модернізації української армії та підвищення її сумісності з НАТО", - йдеться у повідомленні журналістів. 

За їх інформацією, рахунок, який США використовували для поповнення збройового арсеналу, скоротився приблизно до 1,6 млрд доларів. Це пов'язано з тим, що США активно пересилають розхідні матеріали, такі як боєприпаси, на поле бою. Американські чиновники Пентагону кажуть, що залишків, які є зараз у відомстві, недостатньо для потреб США.

Тимчасовий бюджет для уряду США без допомоги Україні

Нещодавно США продовжили фінансування свого уряду на 45 днів за допомогою тимчасового бюджету. Цей бюджет не передбачає виділення коштів на підтримку України. Однак президент Байден заявив, що США продовжать надавати допомогу Україні, і що його нова бюджетна пропозиція на 2024 рік, яка буде розглянута в майбутньому, включатиме виділення коштів на підтримку України.

Нагадаємо також про ситуацію з 6,2 млрд доларами, яку виявили представники Республіканської партії. Зазначається, що на цю суму не було поставлено допомоги Україні. Однак саме виділення коштів Конгресом відбулось. Вони нагадали, що ці 6,2 мільярда доларів були помилково списані з програми PDA з боку Міноборони США, яка передбачає постачання зброї одразу на фронт. Тому республіканці хотіли б більше прозорості в постачаннях та пояснення, чому відбуваються такі курйози. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.