Пентагон та Держдеп мають різне бачення щодо поставок зброї Україні: в Politico пояснили, як це впливає на допомогу

Читать на русском

Пентагон дотримується обдуманого, керованого підходу до оцінки потреб України на полі бою

Читать на русском
Допомога від США
Міноборони США обдумує плюси та мінуси кожної поставки зброї для ЗСУ

Пентагон дотримується обдуманого, керованого підходу до оцінки потреб України на полі бою

Пентагон та Державний департамент США розходяться у своїх поглядах щодо надання озброєння Україні. Держава шукає можливості для допомоги українським військовим. Натомість Міноборони Сполучених Штатів повільно схвалює запити України, обдумуючи плюси та мінуси кожної поставки зброї для ЗСУ.

Про це повідомляє Politico. Видання зазначає, що з початку повномасштабного вторгнення рф Пентагон надто повільно давав дозвіл на постачання Україні необхідної зброї, яку наша держава потребувала терміново. Один високопоставлений чиновник адміністрації президента США зауважив, що Держдепартамент і Пентагон "рухаються з різною швидкістю на основі різних точок погляду" щодо зброї для України.

"Держава шукає можливості, Міністерство оборони - загрози. Люди з Міністерства оборони сказали б, що їм потрібно подумати про плюси і мінуси кожного рішення щодо зброї, і ця відповідальність лягає на них", - сказав американський чиновник.

Politico пише, що далекобійні ракети, які президент Джо Байден погодився надіслати в Україну минулого тижня після більш ніж річних дебатів, є останнім прикладом (ймовірно, йдеться про ATACMS - ред.). Пентагон опирався надсиланню цих ракет, оскільки Сполучені Штати не мають зайвих у власних запасах.

Офіційні особи США визнають, що лідери Пентагону дотримуються обдуманого, керованого підходу до оцінки потреб України на полі бою. Керівники Міністерства оборони США часто кажуть, що їхнім першочерговим завданням завжди було дати Україні те, що їй потрібно для поточної боротьби.

Військова допомога Сполучених Штатів для України

Видання NBC News з посиланням на трьох посадовців США та офіційного представника Конгресу 22 вересня повідомило, що президент США Джо Байден пообіцяв Зеленському надати невелику кількість ракет далекого радіусу дії ATACMS. Перемовини щодо постачання цих ракет тривали дуже довго.

Також минулого тижня США оголосили про новий пакет військової допомоги для України. Його сума складає близько 325 мільйонів доларів. Левову частку у ньому складають ракети для систем ППО, HIMARS та інших засобів протиповітряної оборони.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.