"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Нідерланди мають наслідувати приклад Швеції, Фінляндії та країн Балтії
У четвер, 28 грудня, Головнокомандувач армією Нідерландів генерал Мартін Війнен заявив про необхідність готовності до можливої війни з росією. Він не виключає сценарію, де війна буде відбуватись у королівстві. Він закликав готувати запаси їжі та води для цивільного населення на випадок "коли що-небудь піде не так".
Про заяву генерала Війнена інформує видання De Telegraaf. Головнокомандувач попросив віднестись до ситуації серйозно.
"Ми повинні бути серйозно готові до можливого збройного конфлікту з росією", - сказав Війнен.
За його словами, Нідерланди мають наслідувати приклад Швеції, Фінляндії та країн Балтії. Ці країни межують або розташовані поруч із росією. Тому населення цих країн краще підготовлене до війни, а нідерландці - ні.
"Нідерланди повинні знову навчитися, що все суспільство повинно бути готове, коли що-небудь піде не так", - каже Війнен.
Генерал додав, що для громадян це означає наявність запасів їжі та питної води. Він повідомив, що у Нідерландах не повинні думати, що їм гарантована безпека, оскільки ми перебуваємо за 1500 кілометрів від росії. На кінець він додав, що росія розуміє тільки одну мову - сильні збройні сили. Через це, на його думку, необхідно обов'язково посилити армію Нідерландів.
Восени Інформатор писав, що конфлікт на Близькому Сході і війна росії проти України зобов'язані мати наслідки для Німеччини. Цього вимагав міністр оборони ФРН Борис Пісторіус. Він не виключав початок війни у Європі.
Міністр також додавав, що влада зробить усе, що в її силах, у конфлікті на Близькому Сході, щоб не допустити подальшої ескалації. Пісторіус також закликав до фінансування Бундесверу.
Надалі у Німеччині відбувалась дискусія коаліцій щодо фінансування Бундесверу. На думку Бориса Пісторіуса, німецький уряд не занадто повільний у так званому "переломі" у питанні коштів для армії.
Зокрема, для потреб Бундесверу створили спеціальний фонд у розмірі 100 мільярдів євро. Соціал-демократи також змінили його структуру.
Політик зауважував, що Бундесвер занедбаний впродовж тривалого часу. Виправити ситуацію з ним не так просто. Пісторіус переконаний, що до кінця цього десятиліття Німеччина опиниться у зовсім іншому становищі в питанні своєї армії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.