Розмороження відбулося через відсторонення санкціонованих власників
Фінансові установи Нідерландів розморозили чималу суму російських активів. Як стало відомо 8 жовтня, йдеться про 560 млн євро. Відбулося це внаслідок надання винятків для незавершених платежів та відсторонення санкціонованих власників.
Про це пише видання De Telegraaf. Зазначається, що у січні цього року парламент Нідерландів оголосив, що сума заморожених російських активів становить 660 млн євро. Проте вже у липні її зменшили, заявивши, що заблоковано тільки 97,2 млн євро.
"Нідерландські фінансові інститути заморозили набагато менше російських грошей, ніж передбачалося. На початку цього року в Палаті представників повідомлялося, що ця сума становитиме 660 мільйонів, але насправді це менш як сто мільйонів євро", – йдеться у повідомленні.
За даними видання, 430 млн євро належить двом компаніям РФ, з яких 230 млн євро більше не підлягали замороженню. Це пов'язано з тим, що компанія через спеціальну конструкцію була "формально відсторонена" від російського власника.
Тепер міністерство економіки Нідерландів перевіряє, чи відповідають ці механізми правилам Євросоюзу щодо "відсторонення" власника.
У травні поточного року Рада ЄС схвалила ідею віддавати відсотки з заморожених активів Росії на користь України. При цьому 90% цих коштів мали піти на потреби ЗСУ. Залишкова частка у 10% – піде на відновлення та реконструкцію України від наслідків російської агресії. За попередніми підрахунками, щорічні надходження – до 3 млрд євро.
Сумарно йдеться про приблизно 280 мільярдів доларів активів - або 260 мільярдів євро. Ці гроші переважно знаходяться в Європі. Втім, близько 5 мільярдів є і в США. На рік ці заморожені кошти приносять приблизно 5 мільярдів доларів чистого прибутку за рахунок "капання" відсотків.
Перші надходження допомоги від заморожених російських активів у розмірі 1,5 млрд євро Україна отримала від Європейського Союзу у липні. Про це заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Вона зазначила, що механізм надання Україні заморожених російських активів був розроблений у березні 2024 року. При цьому частина доходів двічі на рік передаватиметься до Європейського фонду миру, з якого оплачуються постачання зброї Україні, а також – Фонду підтримки України Ukraine Facility.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.