Синоптики показали хмари, що викликані хвилями Кельвіна-Гельмгольца
У небі над Одесою у вівторок, 15 квітня, побачили рідкісне явище. Над містом зафіксували дивовижні хвилясті хмари. Йдеться про "нестійкість Кельвіна-Гельмгольца".
Про це повідомив Гідрометцентр Чорного та Азовського морів. Синоптики показали відповідне фото. На ньому зображені хмари, що викликані хвилями Кельвіна-Гельмгольца.
"Хмари утворюються на межі між шарами повітря з різною температурою, які до того ж рухаються з різною швидкістю", - пояснили фахівці.
"Нестійкість Кельвіна-Гельмгольца" названа на честь Лорда Кельвіна та Германа фон Гельмгольца, яким вперше вдалося їх пояснити. Прикладом цієї нестійкості може служити вітер, який викликає хвилі на поверхні води. Також нестабільність проявляється в хмарах, атмосферах Сатурна та Юпітера, а також у короні Сонця. Теорія передбачає настання нестійкості і перехід до турбулентності в середовищах різних щільностей, що рухаються з різними швидкостями.
Ввечері 1 березня у Харківській області зафіксували незвичайне атмосферне явище. Користувачі соцмереж публікували фото вертикального світлового стовпа. Фахівці пояснювали, що йдеться про цікавий атмосферний феномен, що має назву "Світловий стовп".
А на початку січня цього року у небі над Україною можна було побачити унікальне явище під назвою "поцілунок Венери та Місяця". Це астрономічне явище виникає, коли Венера та Місяць візуально наближаються один до одного на небі, створюючи враження, що вони майже торкаються.