Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
VIRA: "Перший раз я зустрілася з ним, коли мені було 18. Ми просто познайомилися і я поїхала. Потім зустрілися знов і навіть трохи пожили разом, декілька місяців. Але, як іноді буває, щось не складалося… Він чекав на мене… І я повернулась.. З цього моменту моя любов зростала з кожним днем, і сьогодні я нарешті хочу про це розповісти…"
Нацбанк готовий до некомфортної, але дуже корисної, чесної, відвертої дискусії
У п’ятницю, 8 грудня, голова Національного банку України Андрій Пишний заявив про неповернення експортних коштів. Близько $8 мільярдів виторгу залишились за межами країни, після експорту. НБУ обіцяє реакцію.
Про ситуацію з експортним виторгом повідомив голова НБУ Андрій Пишний на щорічному форумі корпоративних директорів Професійної асоціації корпоративного управління. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Ми робитимемо все для того, щоб експортний виторг повертався в Україну. Сьогодні його неповернення досягає $8 млрд, якщо не більше. Ці $8 млрд – де вони? Які податки з них отримали українці?" - сказав Пишний.
За його словами, експортери сховали за кордоном і не повертають в Україну $8 мільярдів. НБУ і надалі обіцяє протидіяти "чорному експорту". У головному банку боротимуться з неповерненням валютного виторгу експортерами, у тому числі шляхом розбудови відносин з Податковою та Митною службами України.
Пишний додав, що скорочення термінів повернення валюти торкнулося поки що аграрного експорту. У Нацбанку переконані у підтримці уряд у цьому питанні. Важливість "зернового" коридору необхідно зберегти для платіжного балансу України.
За інформацією Бюро економічної безпеки, оцінка експорту зерна невідомого погодження становить близько 134 млрд грн з початку року. Регулятор каже, що означає його закупівлю за готівку на сірому ринку без сплати податків.
Пишний закликав корпоративних директорів до побудови внутрішньої системи контролю. НБУ не хоче бачити операції таких компаній на ринку.
"Національний банк бачить усі операції і бачитиме ще більше. Ми разом із введеними обмеженнями зараз вибудовуємо нову систему комунікації з Державною митною службою та Державною податковою службою. Все це робиться заради однієї мети: експортна виручка, золотовалютні резерви", – повідомив голова НБУ.
Наразі Нацбанк готовий до "некомфортної, але дуже корисної, чесної, відвертої" дискусії. Вони хочуть вислухати усі потреби бізнесу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.