“Всюди, де вони росіяни заходили на наші території, вони знищували школи та церкви. Росіяни вбили 50 священнослужителів тільки за те, що вони “повинні” були служити патріарху Кірілу та їхній церкві, а священник служить людям та Богу”
"Зеленський і Україна хотіли б укласти (мирну) угоду і зупинити божевілля... Необхідно негайно припинити вогонь і почати переговори"
Наступний тиждень 16-22 грудня несе нам одразу дві добрі новини
«Вірні друзі» — розповідає про прості, але важливі істини, це справжній тост за дружбу, яка стає опорою та долає час і відстані, нагадування про те, як важливо залишатися щирими в цьому швидкоплинному світі, де спогади гріють душу, а моменти разом залишаються в серці назавжди.
Ціни на сирі продукти харчування потроху зменшуються
У Національному банку України розповіли, що темпи споживчої інфляції в країні перевищують очікування. У травні вона прискорилася до 9,5 % в річному вимірі проти 8,4 % місяцем раніше.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресцентр Нацбанку України.
У Нацбанку заявили, що це пов’язано в першу чергу зі світовими цінами на природний газ і соняшникову олію. Темпи зростання цін на оброблені продовольчі товари збільшились до 11,2 % в річному вимірі. Це відбувається в першу чергу через подальше підвищення світових цін на продукти харчування. Так, прискорилося подорожчання соняшникової олії і продуктів її переробки (майонезів, маргаринів, спредів). Підвищення цін на хліб, макарони, солодощі та м’ясо пов’язано з подорожчанням сировини та енергії.
Стрімкіше дешевшала картопля, а цибуля залишалася вдвічі дешевшою, ніж минулого року, завдяки значним запасам урожаю минулого року. Останній чинник вплинув на падіння цін на помідори та огірки в річному вимірі. Дешевшали в порівнянні з минулим роком цитрусові.
Водночас ціни на м’ясо підвищувалися через збільшення вартості кормів. Скорочення виробництва разом із підвищенням світових цін зумовило подорожчання молока. Зросли також ціни на цукор через високі світові ціни та нижчі торішні врожаї цукрового буряку.
У Нацбанку прогнозують, що впродовж найближчих місяців інфляційний тиск зберігатиметься передусім через високі світові ціни, а саме на енергоносії та продовольчі товари.
Нагадаємо, НБУ посилив вимоги до кіберзахисту грошових переказів. Крім того, в Україні систему міжбанківських платежів переведуть на цілодобовий режим.
Також Інформатор писав, як будуть карати колекторів за порушення прав боржників в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.