"Зеленський і Україна хотіли б укласти (мирну) угоду і зупинити божевілля... Необхідно негайно припинити вогонь і почати переговори"
Для активного бізнесу період не найкращий: адже планета дії Марс 6 грудня повернула до ретроградного руху
У кліпі на пісню «Можливо, колись» я хотів передати не лише історію завершення стосунків, а й внутрішній пошук, який починається після цього. У відео я постаю таким, яким мене, можливо, ще не бачили: щирим, вразливим, емоційним.
Попит на навчання в Україні поки не падає
В Україні навчається 80 470 іноземних студентів. За орієнтовними підрахунками, кожен іноземний студент за рік навчання витрачає близько 6-8 тисяч доларів. Дохід України за час навчання студентів становить понад 3 мільярдів доларів.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Міністерства освіти і науки .
Так, за 2019 рік загальна сума витрат на навчання, проживання, страхування, оформлення документів, харчування, транспорт та інші потреби іноземних студентів, які навчаються в Україні, перевищила 570 млн доларів США.
"Якщо в середньому тривалість навчання становить 5-6 років, то в цілому дохід України від іноземних студентів за цей період становить понад 3 млрд доларів", - йдеться у повідомленні.
Середня вартість навчання для іноземних студентів в Україні становить 4,3 тисячі доларів на рік для одного студента. Для інших спеціальностей - 2 тисячі доларів. Таким чином тільки за навчання на рік іноземні студенти платять майже 250 млн доларів.
Крім навчання, студент-іноземець має орієнтовні щорічні витрати на проживання в гуртожитках або орендованих приміщеннях - не менше 800 доларів, на вартість оформлення посвідки на проживання і підготовку документів для вступу (переклад документів, легалізація, визнання документів про попередню освіту) - 100 доларів, на страхування і медичний огляд - 100 доларів, на харчування і розваги - 2,4 тисячі доларів, на авіаквитки в період канікул - близько 600 доларів тощо.
"Отже, за рік на мінімальні додаткові видатки йде майже 322 млн доларів. Виходячи з цього, в середньому іноземний студент установи вищої медичної освіти витрачає в Україні від 8,3 тисячі доларів щорічно, іншої спеціальності - від 6 тисяч доларів", - йдеться у повідомленні.
До десятки країн, з яких найчастіше приїжджають вчитися в Україні, входять:
Також наголошується, що незважаючи на пандемію, попит на українську вищу освіту серед іноземних громадян залишається високим.
"Станом на 1 листопада цього року вже зареєстровано 27 440 запрошень на навчання для іноземців", - підкреслюють в МОН.