Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
США побоюються конфлікту НАТО з Росією
США виступають проти передачі бойових літаків Україні, зокрема польських винищувачів МіГ-29. Але у Пентагоні пропонують альтернативу.
Про це заявив офіційний представник Пентагону Джон Кірбі. Інформатор з посиланням на The Guardian.
За його словами, міністр оборони США Ллойд Остін розмовляв зі своїм польським колегою і "наголосив, що ми не підтримуємо передачу додаткових винищувачів ВПС України на цей час, і тому також не маємо жодного бажання бачити їх у нашому підпорядкуванні".
Кірбі назвав причини, через які американці не підтримують передачу бойової авіації Україні.
"По-перше, ми вважаємо, що найкращий спосіб підтримати українську оборону — це надати їй зброю та системи, яких вони найбільше потребують для відсічі російської агресії, зокрема протитанкової та протиповітряної оборони. Ми разом з іншими країнами продовжуємо посилати їм цю зброю і знаємо, що вона використовується з великим успіхом. Повільне просування Росії на півночі і повітряний простір над Україною, що оспорюється, — головний доказ цього", - заявив він.
Кірбі підкреслив, що хоча можливості авіації окупантів і значні, їх ефективність обмежена стратегічними оперативними та тактичними наземними системами ППО, ракетами "земля-повітря" та ПЗРК.
"По-друге, наразі ВПС України мають кілька ескадрилій цілком боєздатних літаків. За нашими оцінками, додавання літаків навряд чи істотно змінить ефективність ВПС України в порівнянні з можливостями Росії. Тому ми вважаємо, що вигода від передачі цих МіГ-29 невелика" , - заявив речник Пентагону.
За його словами, розвідка вважає, що передача МіГ-29 Україні може бути помилково прийнята за ескалацію і може призвести до серйозної реакції Росії, яка може збільшити перспективи військової ескалації з НАТО.
"Тому ми також оцінюємо передачу МіГ-29 Україні як високий ризик. Ми також вважаємо, що є альтернативні варіанти, які краще підходять для підтримки українських військових у їх боротьбі проти Росії. Ми продовжимо використовувати ці варіанти", - сказав Кірбі.
Нагадаємо, раніше у Польщі ухвалили рішення щодо винищувачів МІГ-29. Їх мали передати США, на базу "Рамштайн" у Німеччині.
У Держдепі пізніше заявили, що польська пропозиція застала Сполучені Штати несподівано.
Також Інформатор писав, що таке безпольотна зона над Україною і чому її так боїться НАТО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.