У Міноборони пояснили, що чекає на 17-річних юнаків за неявку у ТЦК

Про мобілізацію не йдеться, але штраф за неявку отримати можна

ТЦК
Юнаки мають оновити дані у ТЦК

У Міністерстві оборони розповіли, що на 17-річних юнаків в Україні теж очікують повістки. Але не для мобілізації, а для того, щоб вони оновили дані у ТЦК. Тому варто самостійно прийти до військкомату, бо за неявку передбачено штраф.

Відповідну заяву зробив речник Міноборони Дмитро Лазуткін. За його словами, юнакам потрібно прийти до ТЦК з пакетом документів. Після проходження всіх фахівців їм видадуть приписне, яке необхідно для вступу до вишів. Процедура стосується і тих українських підлітків, які виїхали за кордон.

"Людині потрібно прийти в ТЦК з документами, тобто це свідоцтво про народження, ідентифікаційний код, паспорт і, якщо вона проходила якісь, наприклад, вишколи, або десь навчалася в якихось секціях, які так чи інакше до військової справи мають відношення, то теж сертифікати, грамоти принести", – розповів Лазуткін.

Він додав, що у разі, якщо 17-річні юнаки не з'явились до ТЦК та не стали на облік, то їм надішлють повістку. Якщо не виконати вимоги законодавства, то їм загрожує штраф розміром від 17 до 25 тисяч гривень.

"Ті, хто цього не зробили з тих, чи інших причин, зрозуміло, в Україні війна, можуть бути різні обставини, ті мають це зробити. І для цього будуть розсилатися повістки. Це не має жодного стосунку до мобілізації", - пояснив річник Міноборони.

Мобілізація в Україні

Згідно нового закону про мобілізацію військовозобов'язаними є громадяни України віком від 18 до 60 років, а призову підлягають особи віком від 25 до 60 років. Але є певні групи чоловіків, які мають відстрочку. Станом на зараз в Україні існує чимало таких категорій. Насамперед це стосується:

  • осіб, що були визнані непридатними за станом здоров'я за рішенням військово-лікарської комісії;
  • осіб, що мають інвалідність будь-якої групи;
  • особи, на утриманні яких перебуває щонайменше троє дітей;
  • осіб, які самостійно виховують дітей;
  • осіб, на утриманні яких перебуває неповнолітня дитина з інвалідністю будь-якої групи;
  • осіб, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина з інвалідністю І або ІІ групи;
  • студентів денної форми навчання;
  • викладачів, що працюють хоча б на 0,75 ставки;
  • осіб, що є опікунами осіб з інвалідності;
  • осіб, чиї родичі загинули або зникли безвісти під час проведення АТО/ООС або під час повномасштабної війни;
  • осіб, що були заброньовані відповідно до постанови Кабінету міністрів України.

Міністерство оборони України планує додати нову функцію в додатку "Резерв+", яка дозволить студентам денної форми навчання та батькам трьох і більше дітей отримувати відстрочку від мобілізації без відвідування ТЦК.

Але в Україні не всі студенти матимуть право на відстрочку. Це стосується і виїзду за кордон. Все залежить від віку та форми навчання. Так, студент, що вже має диплом бакалавра або магістра за однією спеціальністю, та за бажанням вступив на бакалаврат або магістратуру за іншою спеціальністю, не має права на відстрочку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube