У метро Києва ветерану відмовили в пільговому проїзді. Він зажадав компенсації: на чию сторону став суд

Читать на русском

Чоловік пред'явив посвідчення УБД контролеру на станції метро "Позняки", але отримав відмову в пільговому проїзді

Читать на русском
Метро
Ветерану відмовили у пільговому проїзді на станції метро "Позняки" у Києві

Чоловік пред'явив посвідчення УБД контролеру на станції метро "Позняки", але отримав відмову в пільговому проїзді

Контролер відмовив у пільговому проїзді ветерану на станції метро "Позняки" у Києві, коли той показав посвідчення УБД. Він вирішив поскаржитися на дії працівника. Його звернення передали керівництву КП "Київський метрополітен" лише з третього разу.

Як йдеться у рішенні Солом'янського районного суду Києва, чоловік, як учасник бойових дій і особа з інвалідністю III групи, вирішив скористатись своїм правом на пільговий проїзд у метро. Він пред'явив посвідчення на станції метро "Позняки", проте контролер відмовила йому, адже відповідне право на підставі посвідчення мають лише особи з інвалідністю І та II груп.

Про зазначений факт відмови чоловік неодноразово повідомляв КПУ "Контактний центр міста Києва". Лише після третього звернення інформацію передали керівництву КП "Київський метрополітен". Там провели відповідну перевірку, з причетного працівника взяли пояснення, а також переглянули запис з відеоархіву.

Заступник начальника КП "Київський метрополітен" також повідомив чоловіку про те, що до контролера станції "Позняки" вжили заходи матеріального впливу. Він попросив вибачення за помилкові дії працівника. Заподіяну моральну шкоду постраждалий оцінив в еквіваленті однієї мінімальної заробітної плати, що на той момент становила 3 723 гривень.

Що вирішив суд? 

Суд частково задовольнив позов чоловіка. З комунального підприємства "Київський метрополітен" на його користь стягнуть 1 тисячу гривень моральної шкоди. В іншій частині вимог - відмовили. Також з КП на користь держави стягнуть судовий збір у розмірі 704 гривень 80 копійок.

"Відповідач не надав доказів, які б стверджували про можливість звільнення від відшкодування моральної шкоди, заподіяної іншій особі. З урахуванням перенесених моральних страждань, суд вважає за можливе стягнути з відповідача на користь позивача моральну шкоду в розмірі 1 тисяча гривень", - наголосили у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.