“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Катаклізму передували кілька тижнів інтенсивних землетрусів. На поверхню виливається близько 200 куб. м. лави на секунду
На півострові Рейк'янес, що на південному заході Ісландії, почалося виверження вулкана. Цьому передували тижні сильних землетрусів. Через загрозу викиду великого обʼєму лави влада евакуювала майже 4 тис. жителів рибальського містечка Ґріндавік і закрила геотермальний курорт Блакитна лагуна.
На поверхню виливається 100-200 кубічних метрів лави на секунду. Це в декілька разів більше, ніж під час попередніх вивержень у цьому районі. Про це повідомляє агентство Reuters.
Виверження почалося лише за кілька кілометрів від міста Ґріндавік. На земній поверхні утворилася тріщина близько 3,5 км в довжину і швидко розросталася. Водночас найближчий міжнародний аеропорт Кефлавік у Рейк'явіку залишався відкритим. Однак численні затримки прильотів та вильотів все ж спостерігаються.
Агентство нагадало, що на півострові Рейк'янес за останні роки відбулося кілька вивержень у незаселених районах. Так, у березні 2021 року фонтани лави вивергалися з тріщини в землі довжиною від 500 до 750 метрів. Вулканічна активність у цьому районі того року тривала протягом шести місяців, що пригорнуло увагу тисячів ісландців і туристів. Вже у серпні 2022 року в цьому ж районі сталося тритижневе виверження, а потім ще одне в липні цього року.
Близько опівночі у вівторок, 19 грудня, на території китайських провінцій Ганьсу та Цинхай стався землетрус магнітудою 6,2 бали. Загинули щонайменше 118 людей, сотні отримали поранення. Влада задіяла низку екстрених служб, але рятувальні роботи виявились складними через те, що температура повітря в регіоні складає близько -14 градусів.
Водночас відомо, що землетруси є звичайним явищем у західних провінціях КНР. Найбільш потужний землетрус у Китаї за останні десятиліття стався в 2008 році - 8 балів. Його магнітуда у Сичуані тоді становила 8,0. Тоді загинули 70 тисяч людей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.