У Львові 14-річному хлопцю вдруге пересадили нирку

Читать на русском

За попередні 6 місяців в Україні виконали 136 операцій з трансплантації

Читать на русском
У Львові 14-річному хлопцю вдруге пересадили нирку

За попередні 6 місяців в Україні виконали 136 операцій з трансплантації

У Львові лікарі провели першу успішну ретрансплантацію (повторну пересадку) нирки дитині. Операція тривала п'ять годин. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.

Вперше Михайлові, якому зараз вже 14 років, пересадили нирку у 1,5-річному віці. Тоді донором став його батько. За 12 років пересаджений орган перестав належно функціонувати, і на початку червня хлопця у важкому стані доставили евакуаційним потягом з лікарні Дніпра, де він знаходився на лікуванні, до Львова.

Лікарі стабілізували стан підлітка, провели додаткові обстеження і, після консультацій з трансплантологами, підготували його до повторної родинної трансплантації. Цього разу донором стала його мати. Операція тривала 5 годин. Зараз мама та син почуваються добре. 

Зазначається, що пацієнти, які потребують трансплантації, з усіх регіонів країни можуть стати у чергу «Лист очікування» — місце реєстрації та проживання не має значення. Для цього потрібно звернутися до лікарні.

Нагадаємо, у Львові хірурги провели унікальну «free flap» операцію, завдяки якій пацієнту зберегли ногу від ампутації. Крім того, італійський хірург врятував 15-річного хлопця, який потрапив під ракетний удар у Краматорську.

Також Інформатор писав, що у Львові 6-річній дівчинці лікарі сформували штучний стравохід, у два роки вона ненароком випила миюче.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.