Скільки українців проти викладання російської мови в школах - опитування

Більше половини жителів країни виступили проти того, аби залишати російську мову в школах

Скільки українців проти викладання російської мови в школах - опитування
Опитування: скільки українців підтримують викладання російської мови в школах

Серед жителів України провели опитування щодо того, чи варто продовжувати викладати в наших школах російську мову. 52% учасників опитування висловилися проти такої ініціативи. Проте, 42% все ще хочуть, аби дітей вчили російської.

Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології. Загалом, більшість українців хочуть прибрати російську з освітньої програми. Мова йде саме про предмет «російська мова», а не викладання цією мовою в цілому.

Варто також додати, що навіть ті 42%, які хочуть залишити російську, прагнуть, аби їй приділяли не надто багато уваги. Вона має вивчатися на рівні інших іноземних мов, або навіть трохи менше. Так, 6% також впевнені, що російській треба приділяти більше часу, ніж іншим іноземним, і тільки 3% хочуть, аби мову рф викладали на рівні з українською.

У 2023 році кількість українців, що не хочуть бачити російську в школах, сильно зросла
У 2023 році кількість українців, що не хочуть бачити російську в школах, сильно зросла


Соціологи зазначили, що в порівнянні з 1998 та 2009 роками, ставлення до цього питання в Україні змінилося. Правда, у 98 ніхто не питав, чи треба її вчити, а тільки скільки часу їй приділяти. У будь-якому випадку, кількість прихильників викладання російської значно знизилася.

У регіональному розрізі ситуація також змінилася. У кожному регіоні збільшилася кількість людей, які хочуть взагалі прибрати російську з усіх шкільних програм. Проте як і раніше, на сході Україні найбільший показник тих, хто вважає за необхідне викладання російської навіть на рівні з українською.

Статистика опитування в регіональному розрізі
Статистика опитування в регіональному розрізі


Окремо варто додати, що незалежно від результатів опитування про шкільну програму, переважна більшість не хочуть за жодних обставин поступатися росії територіями. Серед прихильників викладання російської бажаючих поступитися землями трохи більше, але показник незначний.

Співвідношення тих, хто хоче бачити російську в школах до тих, хто готовий йти на поступки рф
Співвідношення тих, хто хоче бачити російську в школах до тих, хто готовий йти на поступки рф


Опитування в Україні

Раніше серед українців провели опитування щодо того, наскільки вони довіряють інформації від Telegram-каналів. Зокрема, майже 50% опитаних впевнені, що канали надають їм перевірену інформацію. Тільки 28% не погодилися з тим, що такі канали не завжди публікують перевірені дані.

Також у жителів нашої країни запитали, як змінилося їхнє ставлення до свят після повномасштабного вторгнення росії. Найбільше любові та поваги наші люди виказали Великоднім святам та Різдву (70%). Не менш важливим вважають тепер День незалежності України (63%) та День захисників і захисниць (54%). Окремо варто додати, що за День незалежності раніше голосували тільки 37%, а тепер він значно виріс у значимості в очах українців.

Нагадаємо, що робити, якщо ваш інстаграм зламали.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube