У листах від Мінцифри може бути вірус: Інформатор перевірив на собі

Інформатор надіслав запит до Міністерства цифрової трансформації, а відповіді на нього тричі видалив антивірус на комп'ютері у Мінцифри

Мінцифри, комп'ютерний вірус
Мінцифри, комп'ютерний вірус

Інформатор відправив електронний запит до Мінцифри. Ми хотіли дізнатися, скільки коштів держава витрачає на утримання та розвиток застосунку та порталу Дія. На превеликий жаль, 8 жовтня 2024 року антивірус ESET Mail Security тричі видалив документ з відповіддю, який нам тричі надсилали з міністерства.

26 вересня 2024 року ми відправили запит на ресурсі "Доступ до правди" до Міністерства цифрової трансформації України, яке очолює віцепрем'єр Михайло Федоров. Нас цікавили видатки на розробку, підтримку роботи та розвиток порталу та застосунку "Дія". А у відповідь ми отримали лише слова "Attachment has been deleted by ESET Mail Security. ESET ZIP [знайдено загрозу Blocked Object]".

Антивірус ESET завадив міністерству відповісти на запит Інформатора
Антивірус ESET завадив міністерству відповісти на запит Інформатора

8 жовтня на комп'ютері, з якого відправляли її, антивірусна програма ESET Mail Security просто заблокувала файл PDF, який ми мали отримати, та видалила його. Причому видалила вона цей файл і при повторних надсиланнях відповіді Міністерством вже на електронну пошту. Вірус нам не надіслали, за це дякуємо ESET, а от документ також не дійшов. Сподіваємося, відповідь від Мінцифри щодо видатків на Дію все ж вдасться отримати, про що ми з радістю повідомимо читачам.

Скільки коштує робота Дії - читачі Інформатора сьогодні не дізнаються
Скільки коштує робота Дії - читачі Інформатора сьогодні не дізнаються

 

Листи щастя з вірусом у "документах ПриватБанку"

Ми писали про те, як інтернет-шахраї вигадали новий спосіб ошукати громадян. Вони надсилають електронною поштою лист нібито про зарахування коштів на ваш рахунок. До нього додають документ нібито від ПриватБанку, у якому є посилання на "копію платіжного доручення".

При переході на це посилання завантажується архів з комп'ютерним вірусом. А це може призвести до таких наслідків, як: видалення програм, встановлення контролю над окремими програмами або комп'ютером в цілому, отримання доступу до веб-камери на ком'ютері, викрадення платіжних даних клієнта і відповідно для нього ризик втратити гроші на рахунку при операціях в інтернет-банкінгу з даного комп'ютера. Що радять робити у ПриватБанку, щоб не потрапити на гачок шахраїв - читайте тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube