“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Витрати на будівництво заводу у Латвії та закупівлю обладнання становитимуть 12 млн євро, з них 1 млн євро - співфінансування Європейського Союзу
Латвія планує збудувати завод з виробництва модульних порохових зарядів для артилерійських боєприпасів. В рік планується випускати 50 000 зарядів. На будівництво заводу витратять 12 млн євро.
Як пише Delfi, про це повідомив міністр оборони Латвії Андріс Спрудс. Він каже, що завод планують ввести в експлуатацію у 2026 році, хоча ще ведуться переговори із місцевою владою.
Завод збираються будувати на території, що належить Міністерству оборони, де вже є відповідна інфраструктура. Витрати на будівництво та закупівлю обладнання становитимуть 12 млн євро, з них 1 млн євро - співфінансування Європейського Союзу.
На закупівлю сировини для виробництва артилерійських боєприпасів потрібно близько 15 млн євро на рік. Закуповувати сировину планують партнери в Італії. Передбачено, що боєприпаси поставлятимуть і латвійській армії.
Відомо, що створення державного військово-промислового підприємства ТОВ Valsts aizsardzības korporācija уряд Латвії схвалив наприкінці 2023 року. З урахуванням потреб Національних збройних сил Латвії цей завод створюватиме спільні підприємства з латвійськими та іноземними компаніями для виробництва конкретної продукції.
Одним із перших проєктів є будівництво заводу з виробництва 155-міліметрових модульних порохових зарядів спільно з фінсько-норвезькою компанією Nammo та французько-італійською Nexter. Його планують збудувати у Єцаві.
У травні цього року стало відомо, що Пентагон відкриває новий завод із виробництва 155-мм артилерійських снарядів у Мескіті, що в штаті Техас. Це підприємство щомісяця вироблятиме близько 30 тисяч боєприпасів. Їх постачатимуть Силам оборони України.
А у Литві компанія Rheinmetall планує інвестувати понад 180 млн євро у завод з виробництва 155-міліметрових артилерійських боєприпасів. Наразі Литва закуповує більшу частину своєї зброї та боєприпасів на міжнародних ринках, тому безпека країни стає залежною від іноземних постачальників. У Міноборони Литви наголосили, що завод забезпечуватиме литовську армію необхідною кількістю боєприпасів, а також їх безперебійні постачання у разі загрози.
Нагадаємо, Німеччина хоче замовити артилерійські снаряди на 15 млрд євро - частину отримає й Україна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.