У Латвії почати розслідування проти євродепутата Тетяни Жданок, яку підозрюють у роботі на рф

Читать на русском

Депутатку Європарламенту Тетяну Жданок підозрюють у співпраці з російськими спецслужбами

Читать на русском
Тетяна Жданок
Жданок щонаймнеше з 2005 року звітувала про свою діяльність перед співробітниками фсб рф

Депутатку Європарламенту Тетяну Жданок підозрюють у співпраці з російськими спецслужбами

Служба національної безпеки Латвії розпочала кримінальне провадження проти Тетяни Жданок, депутата Європейського парламенту від Російського союзу Латвії. Політика підозрюють у зв'язку з можливою співпрацею з російськими спецслужбами. Щонаймнеше з 2005 року Жданок могла звітувала про свою діяльність перед співробітниками Федеральної служби безпеки росії.

Цю інформацію повідомило латвійське джерело мовнику LSM. Раніше служба держбезпеки Латвії дійсно анонсувала перевірку цієї інформації. Цього тижня відомо, що результати перевірки входить у склад кримінального провадження, яке було розпочато 22 лютого.

За даними європейських ЗМІ, в січні оприлюднили розслідування, згідно з яким Тетяна Жданок звітувала перед співробітниками Федеральної служби безпеки росії принаймні з 2005 року і навіть просила фінансування для проведення різних заходів. Після цих звинувачень депутати Європарламенту обговорили спроби росії втрутитися у демократичні процеси в ЄС. На початку лютого Тетяну Жданок та Мирослава Митрофанова, керівників партії "Російський союз Латвії", викликали до служби держбезпеки Латвії на допит.

Президент Латвії про плани кремля

Президент Латвії Едгарс Рінкевичс вважає, що рашистська ідеологія вимагає не лише встановлення контролю над Україною, а й відновлення кордонів російської імперії на 1914 рік. Він заявив, що не сумнівається в тому, що кремль готує агресію проти країн Балтії. Рига зверталася до союзників по НАТО, аби гарантувати недоторканість кордонів та стабільність всередині країни.

Голова Служби зовнішньої розвідки Олександр Литвиненко заявив, що кремль розглядає війну проти України в контексті протистояння зі США. Через це путін мріє відкрити інші фронти проти Заходу. Литвиненко окреслив чотири завдання кремля: мобілізувати населення та економіку рф для війни; сформувати коаліцію держав на основі "Глобального Півдня+", аби будувати зв’язки на антизахідних цінностях; готувати майбутню агресію на території, які вважає своїми "історично"; розпалювати конфлікти на Близькому Сході, в Африці й на Балканах.

Висновки українських розвідників підтримують заяви німецьких експертів та президента Чехії Петера Павела про те, що кремль готується в найближчі роки завершити війну на вигідних для себе умовах. Тоді вже у 2028 році рф зможе відновити воєнні спроможності до рівня 2022 року, аби розпочати нову війну. За даними естонської розвідки, кремль реструктуризує і розширює свою армію в очікуванні конфлікту з НАТО протягом наступних 10 років. Проте ще багато чого можна зробити для стримування москви. Зокрема, допомогти Україні, тому що майбутнє Європи сильно залежить від результату цієї війни.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Напередодні голосування на виборах у Росії, що мають відбутися з 15 по 17 березня, ситуація стає все більш напруженою. Влада Росії була дивно відвертою, коли усунула єдиного реального опозиціонера Олексія Навального. Дізнайтеся цікаві деталі у нашому відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.