Джерело в українській розвідці розповіло, що крім збільшення кількості, виробництво ударних безпілотників у РФ обходиться набагато дешевше, ніж на початку війни, коли Москва закупила їх у Тегерана
Росія хоче збільшити вдвічі виробництво ударних дронів "Шахед". Ворог намагається вийти на кількість 6 тисяч дронів на місяць. Збільшити їхнє виготовлення ворогу вдається завдяки масштабному виробництву на заводі безпілотників "Алабуга" у Татарстані в місті Єлабуга.
Про це пише CNN. За даними джерел в українській розвідці, крім збільшення кількості, виробництво ударних безпілотників у РФ обходиться набагато дешевше, ніж на початку війни, коли Москва закупила їх у Тегерана.
"У 2022 році Росія платила в середньому 200 тисяч доларів за один такий безпілотник. У 2025 році ця цифра знизилася приблизно до 70 тисяч доларів", - заявив співбесідник видання.
Однак оцінки подекуди відрізняються. Так, Центр стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) виявив, що вартість "Шахед-136" варіюється від 20 тисяч до 50 тисяч доларів за один дрон. А от, наприклад, один перехоплювач ракет "земля-повітря" може коштувати понад 3 млн доларів.
"[Така] відносно низька вартість дозволяє Кремлю активізувати нічні атаки за допомогою дронів, а також проводити частіші великомасштабні атаки. У CNN нагадали, що на початку великої війни росіяни робили масовані комбіновані обстріли ракетами і дронами приблизно раз на місяць. Тепер же такі атаки відбуваються в середньому кожні 8 днів, проаналізувало CSIS.
Місяць тому Міноборони РФ уперше публічно показало, як в російській Єлабузі у Татарстані збирають Шахеди на заводі. Там є сотні верстатів та тисячі співробітників. Зокрема, на роботу запрошують жінок, студентів і навіть школярів.
У відео показали складальні цехи промзони "Алабуга" в місті Єлабуга, що у Татарстані. Пропагандисти кажуть, що Росія змогла повністю локалізувати виробництво Шахедів"(їх росіяни називають Геранями) і всі основні вузли виготовляють на одному підприємстві.
Керівник ЦПД РНБО Андрій Коваленко розповідав, що понад 6000 шахедів/гераней виробили в Алабузі у 2024 році, а також тисячі дронів приманок. У 2025-му була поставлена задача росіянами виробляти в Алабузі від 8 000 до 10 000 дронів-камікадзе за рік і від 15000 дронів-обманок.
Нагадаємо, Інформатор писав, що 15 червня російське місто Єлабуга у Татарстані потрапило під атаку дронів. Удар прийшовся саме на економічну зону, де збирають Шахеди.
Вдень у середу, 23 квітня, місто Єлабуга у російському Татарстані теж атакували безпілотники. Безпілотники обійшли російську ППО та здійснили прицільне бомбометання, уразивши ключові точки виробництва та збору дронів-камікадзе. За попередніми даними, постраждали один із заводів та гуртожиток. Очевидці кажуть, що було два прильоти та детонація боєприпасів.
Потім по Єлабузі били і 10 червня. Там лунали вибухи. Через атаку росіяни закривали свої аеропорти.